Výhody a nevýhody stavby z betonu

Výhody a nevýhody stavby z betonuBeton je nepostradatelným stavebním materiálem, který si své pevné místo najde jednoduše na každé stavbě. Stále více lidí se však zabývá myšlenkou, zda beton nevyužívat mnohem více, než jen u základových pásů a desek? Na tuto otázku vám pomohou nalézt odpovědi výhody a nevýhody betonových konstrukcí.

Výhody betonu

O pevnosti a dlouhé trvanlivosti určitě není jakýchkoliv pochyb. Tyto parametry dokonce můžete ovlivňovat v závislosti na složení betonové směsi. Pokud si postavíte objekt z betonu, vězte, že bude ohnivzdorný a odolný vůči mechanickému poškození.

Při budování takové konstrukce následně oceníte tvárnost betonu a hospodárnost při realizaci jednotlivých prvků. Omezovat se nemusíte tvary, tloušťkami a ostatními parametry vámi plánovaného výsledného díla.

Nevýhody betonu

Aby byl článek o betonových stavbách objektivní, je zapotřebí zmínit se také o záporech betonové směsi. Tím prvním je například vyšší hmotnost odvíjející se podle typu přidaného kameniva. Dále počítejte s větší tepelnou a zvukovou vodivostí, což samozřejmě nemusí přijít vhod.

Beton svým způsobem hodně dlouho pracuje, takže byste se měli připravit i na objemové změny. Pokud byste chtěli cokoliv předělávat nebo rekonstruovat, výhody betonu se mohou stát jeho nevýhodami, protože následné úpravy půjdou hodně těžko.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: manopphimsit).
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*