Tipy na prosluněnou domácnost

Tipy na prosluněnou domácnostSvětlo je zdrojem života, o tom není žádných pochyb. Každý z nás proto sní o tom, že jeho bydlení bude dostatečně prosluněné a prosvětlené. Ne každý typ objektu to umožňuje. Pokud si zrovna nemůžete dovolit nejrůznější stavební úpravy, přinášíme vám pár tipů, jak takové prosvětlené domácnosti docílit.

Pokud to jde, volte stavební úpravy

Na úvod všeho samozřejmě zmíníme náročnější a nákladnější varianty, které vám však do bytu nebo domu přinesou nejvíce venkovního světla. Typickým příkladem jsou velké prosklené stěny, ať už v obývacím pokoji či kdekoliv jinde. Jestliže nic takového provést nemůžete, zaměřte se na světlovody. Jde o speciální roury se zrcadly, které jsou schopny přivést světlo hluboko do interiéru nemovitosti, aniž by tam bylo jakékoliv okno ven.

Pokud obýváte půdní prostory, určitě stojí za to vytvořit jedno nebo více dalších střešních oken, které propustí do bytu či domu maximum světla.

Další možnosti prosvětlení interiéru

Když zrovna nemáte možnost probourat stěnu kvůli dalšímu oknu, existují i ostatní metody. Patřičného proslunění docílíte například použitím interiérových dveří se skleněnými výplněmi. V rámci zachování soukromí volte mléční sklo, které však propustí daleko více světla nežli plné dveře. Jestliže nemáte problém se soukromým, v poslední době se čím dál častěji objevují prosklené stěny, které jsou záležitostí především moderních interiérů. Výjimkou pochopitelně nejsou neprůhledné stěny něco jako u dveří.

Dostatek prosvětlenosti dodáte interiéru také za pomoci nástěnných maleb. V tomto ohledu vše rozjasní bílá. Pokud si potrpíte na barvy, kombinujte bílé stěny s nejrůznějšími barevnými dekoracemi. Barvy však nedávejte na stěnu. I světlý nábytek a jiné interiérové doplňky přispějí k tomu, že konkrétní prostory budou působit světlejším dojmem. Kreativitě se meze rozhodně nekladou.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*