Upevňovací technika vysoké kvality

Upevňovací technika vysoké kvalityUrčitě jste někdy potřebovali něco pořádně spojit. V tomto případě vás nepřekvapí, kolik existuje komponentů a jak je někdy složité najít ten správný díl.

Výrobky s vysokou kvalitou

Je až neuvěřitelné, jak moc moderní technologie ovlivňuje výrobce ke zhotovení různých komponentů, které jsou ovšem přínosné. Mezi takové drobné i robustní patří sortiment, který se nazývá upevňovací technika. Vyrábí se v různých velikostech, odlišného materiálu a podle potřeby lze zvolit odpovídající spony nebo pásy. Jednoduše jsou to skutečně ideální produkty na míru, bez kterých se neobejde žádné odvětví.

Hadicové spony

Nabízí se opět ve velmi bohatém výběru, což skutečně umožňuje sestavovat různé díly dohromady, které se poté mohou snadno nainstalovat v podstatě kamkoliv.

  • Se šnekovým závitem – jejich vnitřní část je bez ostrých výstupků a má vyhnuté hrany pásu. Hodí se na měkké pryžové a silikonové hadice. Jejich vysoké tlakové nároky s nízkými utahovacími momenty uspokojí nejednoho uživatele.
  • Nerezové hadicové spony – ty se řadí do deformačních nerezových spon a zajištují tak skutečně bezpečné upevnění hadice pomocí deformačního ouška. Při instalaci se doporučuje používat deformační nebo štípací kleště. Tyto spony nachází velké uplatnění v automobilovém průmyslu.
  • Malé i velké spony – hadice mají různé průměry a tudíž je nutné, aby i upevňující technika byla poté odpovídající. Při upevnění izolace na potrubí, na různé elektro montáže, energetiku a podobně, kde je zapotřebí pracovat s trubkou velkých rozměrů, je ideální spona Maxi – open, která má jednoduchý a bezpečný „quick open“ zámek.
  • Šroubové spony mají rovněž i svůj specifický název „Herkules“. Upínají se velmi jednoduše za pomoc dvou šroubů. Díky sedacímu sedlu z oceli se udržuje krásně tvar hadice, tudíž se nijak nedeformuje nebo nepoškozuje. Šrouby jsou z pozinkované oceli a klemy jsou z galvanicky pozinkované temperované litiny. Ideální do venkovního prostředí. Není divu, že své uplatnění nalezne na místech, kde jsou podmínky velmi ztížené, a materiál musí odolávat vysokým zátěžím.

Upevňující techniky je podstatně více a skutečně si každý výrobce, podnikatel nebo i domácí kutil vybere ten nejvhodnější sortiment podle své potřeby.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*