Mezonetové byty ukrývají řadu příjemných výhod

Mezonetové byty ukrývají řadu příjemných výhodBydlení může v dnešní době nabývat nejrůznějších podob. Někdo dá přednost rodinnému domu, jiný se zaměří na bytovou jednotku. A pak jsou tu ti, kdo chtějí určitou kombinaci obojího. Přesně tak lze totiž brát mezonetové byty. Ve své podstatě jde o spojení dvou bytů umístěných nad sebou. Nejčastěji prostřednictvím schodiště. Takže taková patrová a prostorná alternativa rodinného domu.

V čem spočívá kouzlo mezonetových bytů?

Pokud se zaměříme na výhody mezonetového bydlení je zřejmé, že jde o něco neobvyklého a luxusního. To už je samo o sobě prvním kladem. S pomocí mezonetového bytu získáte primárně maximální prostor. Spousta životního prostředí a také místa pro ukládání nejrůznějších věcí. Vysoké stropy jsou zárukou dobré vzdušnosti a vy se v takovém bytě budete cítit skvěle.

Dále bychom měli zmínit patrové provedení mezonetového bytu, které může oddělovat vaši denní část bydlení od té noční. To znamená, že ložnice budete mít samostatně ve vrchním patře. Ve prospěch těchto bytových jednotek hovoří také prosvětlenost, mnohdy překrásný výhled a architektonické možnosti, například z pohledu vytvořeného schodiště.

Má mezonetový byt nějaké nevýhody?

V rámci objektivity bychom neměli opomíjet ani na neduhy takového bydlení. I když nemusí vadit každému, jsou tu. Prvním záporem jsou bezpochyby vyšší pořizovací náklady, ale s tím je třeba do určité míry počítat, protože si vlastně pořizujete dva byty naráz. Ve stáří se může stát schodiště propojující obě části bydlení trochu problémem. To lze někdy řešit výtahem. Počítat musíte také s tím, že mezonetové byty jsou umístěny primárně v horních patrech, takže vrchní část bude v létě hodně teplá. I na tento neduh však celkem snadno vyzrajete, a to prostřednictvím klimatizační jednotky. S tím a řadou dalších věcí pochopitelně souvisí i vyšší provozní náklady tohoto moderního bydlení.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*