Objevte výhody domácí solární elektrárny a získejte navíc dotace

Objevte výhody domácí solární elektrárny a získejte navíc dotace

Zmodernizujte svůj domov instalací chytrého zařízení za účelem úspory elektrické energie. Moderní solární elektrárny najdou hned několik různých využití pro rodinný dům. Energie získaná ze slunce může pomoci s ohřevem teplé vody, ale i se samotným vytápěním. A jak si poradit se získáním dotací na podobné vybavení? To se dozvíte v tomto článku.

Dotace na fotovoltaiku

Pokud chcete modernizovat domov, ale máte pocit, že na podobné investice nebudete mít dostatek finančních prostředků, pomohou dotace na fotovoltaiku. Ty jsou součástí programu Nová zelená úsporám, kdy je hlavním cílem snížit náklady na provoz domácnosti a o trochu snížit i dopad na životní prostředí. Právě instalace solární techniky s tím může poměrně efektivně pomoci.

Solární ohřev vody

Mezi jednodušší způsoby, jak ušetřit a zároveň využívat energii ze slunečního záření, patří solární ohřev vody. Pro solární termický systém je možné čerpat dotaci v řádu několika desítek korun. Pokud se navíc rozhodnete pro komplikovanější techniku, která mimo jiné umí také přitápět, bude dotace o něco vyšší. Teplovodní solární konektory či fotovoltaické systémy s tímto způsobem využití jsou dnes poměrně hojně rozšířené a většinou není problém s instalací ani na starší stavby.

Domácí solární elektrárna

Další možností, jak poměrně výrazně snížit účty za energie a investovat do moderních technologií nejenom pro ohřev vody, ale také vytápění, je pořízení vlastní solární elektrárny na klíč. Takové systémy jsou zpravidla tvořené fotovoltaickými panely, ale mohou být vybaveny také schopností akumulace energie do teplé vody či do baterie. Obecně navíc platí, že čím výkonnější a efektivnější solární systém, tím větší dotaci můžete získat při jeho pořízení. Kromě toho půjde o investici, která se vám v budoucnu jistě vrátí.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*