Graffiti nemá na fasádě co dělat. Rozhodně ne, na té vaší!

Graffiti nemá na fasádě co dělat. Rozhodně ne, na té vaší!Tvorba některých streetartových umělců sice může vypadat dobře, ale o drtivé většině sprejerů, kteří po večerech bloumají ulicemi a ničí majetek ostatních, se nic takového říct nedá. Pokud jste se s častým projevem vandalismu setkali i vy a hledáte způsob, jak se čmáranic zbavit a učinit jim nadobro přítrž, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, na co si dát pozor a jaké preventivní opatření zaručeně funguje.

Ať už jde o „plnohodnotné“ graffiti, čmáranice stříbrným sprejem, nebo klikyháky lihovým fixem, na vašem plotě či fasádě nic takového nechcete. Ale to vandaly nezajímá a rádi se na místo činu vrátí, aby pro vás připravili další nepříjemné překvapení.

Graffiti musí pryč, ale jak barvu odstranit?

Prvním krokem je vyčištění znehodnoceného povrchu, což není pro laika snadné. Barva obvykle pronikne do struktury nátěru a pouhé přemalování nic neřeší. Graffiti bude prosvítat a výsledek nebude nijak valný. Navíc – vybrat vhodný čisticí prostředek také není snadné, protože musí odpovídat složení barvy, kterou sprejer použil.

Naštěstí můžete využít služby od některé ze specializovaných firem, které nabízí čištění od graffiti se vším všudy. Typ povrchu přitom nehraje roli – profesionály nezastaví žádný materiál. Každá solidní firma vám zdarma vyčistí menší plochu na ukázku, takže budete mít představu o kvalitě čištění.

Ochrana antigraffiti nátěrem garantuje snadné čištění v budoucnu

Odstranění graffiti z fasády bohužel neřeší zásadní problém. Pachatel to bude brát jako výzvu a téměř jistě se dostaví znovu. Proti dalšímu znehodnocení lze efektivně bojovat pomocí antigraffiti nátěru.

Antigraffiti nátěry vytvoří na povrchu ochranný film, který nepropustí barvu ze spreje hlouběji do materiálu. Čištění takto ošetřené plochy je snadné, rychlé a levné. Až vandal uvidí, že jeho mistrovské dílo okamžitě zmizelo, vytratí se mu úsměv na rtech a najde si jinou oběť.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*