Rozdíly mezi dvojskly a trojskly

Rozdíly mezi dvojskly a trojskly
Mnoho lidí v posledních letech investovalo do výměny oken. Důvodů je mnoho, k nejčastějším patří zejména mnohem lepší tepelně a zvukově izolační vlastnosti nových oken, díky kterým tak můžete za sezónu ušetřit poměrně velké množství peněz a navíc se můžete těšit z mnohem většího ticha a klidu u vás doma. Pokud i vy zvažujte výměnu oken, ať již v bytě či v rodinném domě, připravte se na to, že nabídka je dnes opravdu široká a při návštěvě odborné firmy vás čeká nelehký výběr. Jednou ze základních otázek, na některé byste se měli připravit, je, zda chcete investovat do dvojskel či trojskel. Pokud v těchto pojmech poněkud tápete, máme pro vás několik základních informací.

Dvojskla a jejich výhody i nevýhody

Dvojskla patří v dnešní době k nejpoužívanějším, hodí se do bytů v panelových domech i do rodinných domů. Hlavním parametrem, který byste u oken měli sledovat, je zejména součinitel prostupu tepla a dále pak index zvukové neprůzvučnosti. I když zejména v součiniteli prostupu okna dvojskla za trojskly stále zaostávají, došlo u nich za posledních několik let k výraznému zlepšení této veličiny a požadavkům na pohodlné bydlení tak naprosto vyhovují. Izolace zvuku je podobná jako u trojskel, u dvojskel je dnes standardní hodnota indexu zvukové neprůzvučnosti třicet jedna decibelů, u trojskel třicet tři. Jejich výhodou je také nepochybně nižší cena.

Trojskla a jejich výhody a nevýhody

Vzhledem k jednomu sklu navíc jsou tepelně izolační vlastnosti trojskel samozřejmě lepší než u dvojskel, obecně se udává, v závislosti na použité technologii výroby, o třicet až čtyřicet pět procent. Z tohoto důvodu jim dávají přednost lidé, kteří chtějí nízkoenergetický či pasivní rodinný dům, u bytů v panelových domech není jejich použití tak časté. Další výhodou trojskel je díky jejich lepší tepelné izolaci také menší riziko rosení, které někdy majitele oken s dvojskly nemile překvapuje. Na druhou stranu kromě vyšší pořizovací ceny je nevýhodou trojskel rovněž o něco větší zátěž pro kování oken.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*