Hledání bydlení v Praze – nenechte se oklamat!

Hledání bydlení v Praze – nenechte se oklamat!Hlavní město se každoročně rozroste o několik tisíc nových obyvatel. Zájem je o pronájem i koupi bytů. Obě varianty mají jedno společné – majitelé či zprostředkovatelé se snaží zájemce nalákat a prodat jim draze. Někdy i tak, že kvalita bytu rozhodně neodpovídá prodejní ceně. Chcete bydlet v Praze? Naučte se, jak dostat výhodu na vaši stranu a zajistit si tím výhodnou koupi.

S kým se vyplatí spojit?

Pokud hledáte bydlení, máte několik možností. Velké množství bytů mají pod palcem realitní společnosti. Od nich se také dočkáte největšího vydřidušství. Zprostředkování koupě bytu je draze vyplaceno provizí pro společnost a makléře. Navíc přeplatíte i několik desítek tisíc korun.

Mnohem výhodnější je koupě nemovitosti od developerské společnosti. Ta prodává byty vlastní, takže odpadá nutnost platit provizi. Jenže problém je, že kvalitní byty od developerů jsou nedostatkovým zbožím. Většinou jejich prodej začíná několik měsíců dopředu, takže ty nejlepší byty nakoupí překupníci.

Z hlediska ceny a dostupnosti jsou na tom nejlépe byty, které se dají koupit v soukromých ubytovacích zařízeních. Prohlédněte si tyto byty na prodej Praha a ihned uvidíte proč. Nabízí je multifunkční ubytovací zařízení Rezidence Topolová za ceny, které se drží hluboko pod běžnou cenou. Byty jsou určeny pro mladé páry, jednotlivce i rodiny s dítětem. V Rezidenci je dostupné i krátkodobé ubytování Praha levně v pokojích různých typů od hostelových po soukromé apartmány.

Jak vyřešit hypotéku?

Ve financích je žádoucí mít jasno ještě předtím, než si budete vybírat nový byt. Udělejte si srovnání a nechte si od více bank vypracovat konkrétní nabídku. Počítejte s tím, že díky novelizovanému zákonu o spotřebitelském úvěru (více o něm zde) se může vyřízení hypotečního úvěru protáhnout. Proces urychlíte, když se spojíte s finančním poradcem. Většina z nich si za služby neúčtuje nic, připadne jim až provize od banky v případě, že s ní uzavřete smlouvu.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*