Jak pravidelně pečovat o koupací jezírko?

Jak pravidelně pečovat o koupací jezírko?Koupací jezírko vyžaduje stejnou základní péči jako jakákoli jiná vodní plocha. V případě koupacího jezírka na zahradě je však třeba alespoň zpočátku zahrnout do údržby více kroků než jen opravu jezírkové fólie a případnou kontrolu stavu vody. S čím vším musíte počítat, než se klima v jezírku ustálí a vy si budete moci užívat ničím nerušené koupání?

Pravidelná údržba jezírka vás nemine

Pravidelnou údržbu bude koupací jezírko vyžadovat i po zajetí. S jakými kroky je nutné počítat? Odstraňujte nečistoty z hladiny pomocí síta nebo síťky. Patří sem listí, pyl, hmyz nebo tráva, které do vody přinesli plavci. Průběžně vysávejte kal nebo usazeniny na mělčinách. Jednou ročně vysajte usazený kal z hlubší části koupacího prostoru. Vypařenou vodu doplňujte buď vodou z vodovodní sítě, nebo dešťovou vodou získanou sběrem. Pečlivě sledujte kvalitu vody a kontrolujte hladinu jejího pH. Pravidelná údržba vašeho koupacího jezírka celkově pomůže zajistit zdraví vody a jeho obyvatel.

Rostliny v jezírku

Výběr rostlin pro koupací jezírka na zahradě je obzvláště důležitý. Ideální volbou jsou druhy, které přijímají živiny a mohou zůstat ponořené, jako je leknín nebo rákos. Čím více vegetace bude v koupacím jezírku, tím bude zdravější, protože pomáhá filtrovat nečistoty. Na druhou stranu ale přemnožení vegetace může vést k prudkému poklesu hladiny kyslíku z důvodu přemnožení bakterií. Proto je důležité vegetaci čas od času zkontrolovat a zredukovat. Ale rozumně, abyste nenarušili klima zase opačným směrem.

Čištění nádrže jezírka

Důležité je také pravidelně čistit nádrž koupacího jezírka, aby se odstranily všechny nečistoty a zbytky, které se nahromadily na dně jezírka. Součástí tohoto procesu by mělo být odstranění všech rostlin, stejně jako kamenů nebo jiných předmětů umístěných v prostoru pro koupání nebo v jeho okolí. Poté je nutné hadicí opláchnout veškeré nečistoty, které se na těchto předmětech nahromadily, a teprve poté je vrátit na původní místo. Samotnou fólii je rovněž třeba zkontrolovat, zda není poškozena. Případná oprava jezírkové fólie v době, kdy není v jezírku voda, je poměrně snadná. Nakonec nezapomeňte zkontrolovat svůj filtrační systém a provést údržbu
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*