Chcete opravdu výjimečný zážitek z kávy? Přinášíme vám 5 tipů na co se zaměřit při jejím výběru

Chcete opravdu výjimečný zážitek z kávy? Přinášíme vám 5 tipů na co se zaměřit při jejím výběruTaké při koupi kávy čicháte k perforované oblasti na jejím obalu, která vám má odhalit její aroma? A poznáte z něho něco? Jak poznat kávu, která je opravdu výjimečná? Někdo se řídí podle ceny, ale ani ta není v mnoha případech zárukou opravdu dobré kávy. Na co se při výběru té nejkvalitnější kávy zaměřit?

Jaká kritéria hrají roli při výběru kávy?

Mnoho lidí se při koupi opravdu kvalitní kávy zaměřuje na její druh a původ, a to je opravdu správný přístup. Své ale udělá také velikost a způsob balení a v konečné fázi také příprava kávy. Z té si mnozí z nás dělají rituál, bez něhož si nedokážou představit svůj den. Jedinečnou chuť a aroma kávy, které milují staří i mladí je však doprovázena také jejími povzbuzujícími účinky, pro něž si tento nápoj čas od času dopřejí i jeho zarytí odpůrci anebo ti, kterým káva nedělá dobře na žaludek. Právě překyselení žaludku a obecně potíže s trávením bývají často spojeny s nadměrnou konzumací kávy s vysokým obsahem kofeinu, tedy té, která také nejvíce povzbuzuje. Nejenže díky ní nebudete vypadat jako hadrová panenka, ale také zvládnete udělat více a podávat větší výkony. Vždy je to ale něco za něco. V mnoha případech jsou konzumenti kávy nuceni vyhledávat raději kávu bez kofeinu, protože jim jejich zdraví neumožňuje dopřát si silnou kávu s kofeinem. Na druhou stranu ale i káva bez kofeinu obsahuje minimální množství tohoto alkaloidu a má povzbuzující účinky. Její dopady na naše zdraví ale nejsou tak tristní. Kritéria výběru kávy bez kofeinu jsou však téměř totožná s těmi, která jsou důležitá pro výběr kávy s obsahem kofeinu. Tedy:

  1. Pro největší požitek z kávy je výhodně kupovat kávu zrnkovou a doma si ji namlít. Jedině tak si přinesete veškerou chuť a aroma, které se jen velmi těžko zachovají v mleté kávě.
  2. Kávu kupujte i s ohledem na vaše vybavení. Nemáte doma mlýnek a jste šťastnými majiteli pákového kávovaru, překapávače, Moka pressu anebo French pressu? Nezbude vám nic jiného než si pořídit kávu již namletou. Vybírejte alespoň tu, která je balena vakuově.
  3. Chcete kávu jen tak narychlo do práce? K její přípravě budete mít jen hrnek, horkou vodu a lžičku? Pak si pořiďte kávu instantní.
  4. Při koupí ingrediencí pro domácí přípravu kávy vsázejte nejen na kvalitu kávových zrn, ale také mléka, cukru a dalších ingrediencí.
  5. Pro jistotu správného dávkování kávy si pořiďte základ pro její přípravu v předem připravených kapslích.Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*