Co jsou laminární boxy?

Co jsou laminární boxy?Určité pracovní výkony se musí podávat v naprosto čistém prostředí. Díky tomu, je nutné se soustředit na výrobce, který tyto podmínky zajistí.

Výrobce čistých prostorů

Nejedná se o úklid, ten by měl být samozřejmostí na každém pracovišti. V tomto případě se jedná o čisté prostory, kde je nutné zachovávat řízenou čistotu vzduchu a další související služby. Společnost, která vytváří laminární boxy pro různá odvětví, tak nabízí skutečně profesionální práci, která obsahuje servis, údržbu, provádí měření a validaci. Postará se nejen o již zmíněné laminární boxy, ale rovněž o vzduchotechniku, sterilizační plochy, termostaty a mnohé další nezbytně nutné komponenty.  Podle požadavků, také prostorů a samotných profesních oborů dokáží profesionálové sestavit vše na míru. Nechybí ani zkušební provoz, záruční a pozáruční servis.

U laminárních boxů se tak zajišťuje:

  • Validace a běžná kontrola, která spočívá ve výměně spotřebního materiálu.
  • HEPA filtry a výměna různých dalších potřebných předfiltrů, které zajišťují čisté prostory, se rovněž zahrnuje do běžného servisu.
  • Světlo je samozřejmě stěžejní záležitostí a tak stranou nezůstanou ani zářivky.
  • Podle ČSN EN 12469 je nutné provést dekontaminaci laminárních boxů, což rozhodně není žádný problém pro odborníky v oboru.
  • Vše se řádně zkontroluje a provede se tak bezpečnostně technická kontrola.

Na každý servis je lepší se předem domluvit a dokonce není problém se obrátit se servisem i ostatních výrobců.

Produkty na míru

Existuje skutečně mnoho různých variant, jak naplnit i náročnější požadavky zákazníků. Častokrát přijdou vhod i laminární moduly. Ty poskytnou nejen dokonale čisté prostory, ale rovněž i ochranu samotného pracovníka. Zde je požadovaná například nejvyšší třída účinnosti na těsnost, sterilitu a čistotu. Také je plně zajištěn automatizovaný provoz a znamenitý servis. Možností je skutečně mnoho a rovněž se dá postavit box na míru podle potřeby a provozovny.  Mnohdy pomůže stavebnicový systém, který se dá přirozeně i lépe transportovat.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*