Zájem o nízkoenergetické bydlení roste, ukázal průzkum

Zájem o nízkoenergetické bydlení roste, ukázal průzkum



Každý člověk pravděpodobně touží po vlastním bydlení, které by mu dalo jistou porci svobody. Zatímco někteří se spokojí s bytem ve velkoměstě, jiní prahnou vlastním domečku, který si postaví někde na kopci za vesnicí. Pokud patříte do druhé skupiny, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, do jakého typu příbytku budete investovat. Přece jenom typů bydlení je mnoho. Podle nedávných průzkumů však roste zájem o nízkoenergetické bydlení, o které se vám postará třeba firma ORCAN GROUP s.r.o., o které se dočtete na internetu v kupě referencí a recenzí klientů.

Jak již bylo zmíněno, nízkoenergetické bydlení se stává poměrně oblíbené, což ostatně potvrdil nedávný průzkum. Zatímco dříve bylo populární nízkoenergetické bydlení především v Německu nebo v Dánsku, kde je tento typ bydlení velkým hitem už několik po sobě jdoucích let, u nás se nízkoenergetické bydlení stalo hitem až v posledních měsících. Co je toho důvodem? I to zjistil nedávný průzkum, který se zajímal o to, jaký typ bydlení Češi preferují.

Co je důvodem zvýšeného zájmu o nízkoenergetické domy?

Z průzkumu vyplývá, že zájem o nízkoenergetické domy roste především díky rostoucím cenám energií. Nejen, že se neustále mluví o zvyšování cen za energie, ale také se k tomuto kroku začíná už pomalu schylovat a Češi nechtějí platit za energie hotový majlant. Snaží se naopak něco málo ušetřit, a tak volí nízkoenergetické domy, které jsou i podle odborníků skvělou investicí do budoucna, za kterou člověk bude věčný především během důchodu.

Nízkoenergetické domy jsou typické tím, že na vytápění spotřebovávají jenom nízké množství energií. V porovnání s klasickými novostavbami nebo starými domky mohou uspořit až osmdesát procent energií na vytápění.

A to se vyplatí

I když jsou nízkoenergetické domy velice úspornou záležitostí, mnozí si mohou myslet, že se to odrazí na jejich pořizovací ceně. Kupodivu jejich pořizovací cena není nijak do nebe volající, a tak není důvod, proč právě do nízkoenergetického bydlení neinvestovat.

zdroj obrázku: pixabay.com




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*