Sušené květiny v bytě
Pokud se aspoň trochu zabýváte bytovými doplňky a vybavením domu, pak jste jistě narazili na čínskou filozofii feng-šuej. Toto starověké učení inspiruje k tomu, abychom si svůj domov vybavovali pečlivě a nenechali nic náhodě. Právě prostředí, kde žijeme, nás totiž zásadně formuje a může předurčovat naši náladu, pocity i výkony. Feng-šuej je v různých, navzájem si podobných formách praktikováno už tisíce let. Pokud bychom se chtěli dopátrat úplných počátků tohoto učení, museli bychom začít nejspíš někde u šamanských rituálů a přírodních náboženství starověké Číny.
Sušené květiny do bytu nepatří
Jednou z velkých chyb, které prý při zařizování bydlení děláme, je, že si byt dekorujeme sušenými květinami. V zimě to totiž zní jako dobrý nápad – čerstvé květy jsou příliš drahé a sušené dokáží ještě udělat spoustu parády. Jenže podle feng-šuej jsou tyto sušené rostliny symbolem minulosti, smrti a nemoci.
Zbavte se zátěže minulosti
Jakmile máte doma sušené květiny, je obtížné žít v přítomném okamžiku. Sušené květy symbolizují smrt a nedovolují nám dívat se vpřed a zapomínat na staré křivdy. Navíc je potřeba podívat se na celý problém i z praktického hlediska. Na sušené kytice se chytá prach a mohou se také stát domovem všelijakých breberek. Jestliže jste tedy doposud byli zarytými příznivci těchto sušených dekorací, zkuste možná obměnit výzdobu. Po nějakém čase stejně sušené květy blednou a ztrácejí na kráse a po několika měsících mohou působit spíše omšele než dekoračně.
I feng-šuej ale zná výjimky. Pokud vlastníte kytici, kterou si uchováváte z čistě sentimentálních důvodů a připomíná vám hezké prožité chvíle, pak není třeba se negativní energie obávat. Typickým příkladem mohou být třeba svatební kytice, které si nevěsty velmi rády usuší, aby jim připomínaly jejich velký den.
Přidat komentář k článku