Pořizujete si psa? Nezapomínejte na to nejdůležitější

Pořizujete si psa? Nezapomínejte na to nejdůležitějšíPes je nejvěrnějším přítelem člověka a tomu tak opravdu je. Zároveň je to plnohodnotný člen rodiny a její velký miláček. Pokud se rozhodnete zažít psí lásku a pořídíte si vysněné štěně, neměli byste před jeho příjezdem domů zapomínat na několik důležitých věcí. Je zapotřebí se důkladně vybavit, aby u vás psíkovi opravdu nic nechybělo. Pokud nevíte čtyři základní věci potřebujete, prozradíme vám to.

Miska a krmivo

Takovým pomyslným odrazovým můstkem je miska. Pes pochopitelně musí mít z čeho jíst. Myslete na to, že potřebujete nejenom misku na granule nebo konzervy, ale také na vodu. Ta by ostatně měla být naplněná během celého dne. Zároveň se jí snažte o vymývat, aby měl pes po celý den čistou vodu. Když budete se psem cestovat, neberte mu domácí misky, ale vsaďte na ty cestovní. Jsou menší, skladnější a svoji úlohu skvěle splní.

S miskou pochopitelně souvisí i vhodné krmivo. To nakupujte s přihlédnutím k tomu, jakého psa si domů přivezete a jak bude starý. U štěňat je pochopitelně vhodné přihlížet k výživovému složení daného pokrmu. Štěňata jsou přece jenom ve vývinu. Ať už jde o granule, konzervy, kapsičky a podobně. Ani na pamlsky neopomínejte.

Pelíšek a hračky

Nyní se dostáváme k další důležité věci, na níž rozhodně neopomínejte. Pes musí mít doma své pevné místo. Je to pelíšek. Ten by měl být dostatečně velký a pohodlný. Někdy ovšem postačí i oblíbená deka a pes se na ní bude cítit komfortně. To už je individuální záležitostí. Čtvrtou nezbytnou věcí jsou hračky. Každý pes si rád hraje a u štěňat to platí dvojnásob. Je to jako s malými dětmi. Na nové člena rodiny se proto náležitým způsobem připravte a pořiďte mu několik hraček na doma i na ven. Vhod mohou přijít i míčky, které podporují zdraví psí chrup.

Nyní, když už víte, co všechno budete potřebovat při pořízení psa nezbývá, než si vybrat vhodného čtyřnohého miláčka a přivést ho domů.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*