Tipy, jak vybrat fasádní barvu

Tipy, jak vybrat fasádní barvuFasáda dům nejen reprezentuje, ale také je jeho ochranou. Věděli jste, že bez kvalitní ochrany v podobě fasády zdi domu nejsou tak odolné jako s kvalitní fasádní ochranou? Proto pokud se pouštíte do nátěru fasády, doporučujeme především klást důraz na výběr vhodné barvy. Aktuálně je na trhu celá řada fasádních barev, z nichž jedna se zdá být lepší než druhá. Která je však skutečně kvalitní a kterou si tedy odnést domů?

Fasádní barva by měla být především odolná

V případě fasádních barev je velice důležité, aby byly především odolné. Pokud nebudou odolné, po prvním dešti nebo po první letní bouřce se můžete pustit do malování fasády znovu. V ideálním případě se proto informujte o odolnosti konkrétní barvy, která je vám nabízena. Skutečně kvalitní fasádní barva je odolná proti slunci, proti, větru, také proti dešti a dalším nepřízním počasí.

Při výběru fasádních barev se vyplatí řídit se heslem, že tmavší barva přitahuje teplo a že bílou se nikdy nic nezkazí.

Jaká barva se hodí do prostředí, kde dům stojí?

Určitě nechcete, aby váš dům vynikal z prostředí, ve kterém stojí. Neměl by působit nijak kýčovitě, proto se raději před dům postavte dřív, než budete stát v obchodě a vybírat vhodnou fasádní barvu. V ideálním případě by se vám vámi zvolený odstín měl líbit na domě jak za denního, tak za umělého osvětlení. Měli byste také vnímat prostředí, ve kterém stojí, a podle něj se rozhodnout. Jinou barvu bude mít dům stojící v přírodě, jinou barvu bude mít dům stojící v řadě dalších domů.

Barevné tipy na závěr

Pokud nechcete dům natřít do pestrobarevných kombinací, dejte přednost barvení “tón v tónu“. Tato kombinace navodí příjemný pocit, ostatně stejně jako domy s výraznou tmavou střechou a pastelovou nebo světlou omítkou. V posledních letech je moderní sázet na tmavou fasádní barvu, ale zase na světlou střechu.

zdroj obrázku: pixabay.com
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*