Pořiďte si starý nábytek do domu nebo bytu

Pořiďte si starý nábytek do domu nebo bytuNe všichni toužíme po moderním novém nábytku. Překvapivě mnoho lidí má rádo starý či starožitný nábytek, který místnostem dodá atmosféru a příběh. Navíc často nabízí mnohem větší úložný prostor než moderní designový nábytek, který je sice hezký, ale často ne úplně praktický. Starý zděděný nábytek či zajímavý kousek, který objevíte ve starožitnictví, se dá navíc poměrně snadno zkombinovat i s dalšími „modernějšími“ kousky, které už doma máte. Na co se vyplatí při zakomponování starého nábytku dát pozor?

Pozor na barvy a vzory

Kombinace starého nábytku s novějším opravdu může působit velmi zajímavě a vašemu domu či bytu dodá kouzlo starých časů. Pokud chcete do vaší domácnosti umístit starý nábytek, věnujte vždy pozornost jeho barvě či vzoru, samozřejmostí by mělo být to, že musí ladit s celkovým stylem místnosti. Pokud tomu tak není, není složité starý nábytek polepit například tapetou či přetřít lakem tak, aby k vám domů zapadal.

Dostatek prostoru

Starý nábytek je v porovnání s tím moderní také obvykle masivnější a vyžaduje více prostoru. Vždy tedy dobře promyslete, zda máte doma dostatek místa, velká stará skříň v malém pokoji nebude působit dobře. Pokud nemáte místo na velké kusy starého nábytku, zaměřte se na menší kusy, například nejrůznější komody, stoky, židle či doplňky, které obecně místnost velmi pozvednou a doladí její styl.

Renovace jako další možnost

Pokud je starý nábytek poškozený, je nutná jeho renovace či mírná oprava. Ta může spočívat v obnovení jeho nátěru, v souvislosti s tím nezapomeňte na to, že před nanesením nové vrstvy je vždy nutné nejprve důkladně odstranit ty staré a nábytek obrousit dohladka, případně také zalakovat rýhy a další nerovnosti. Pokud jde o staré pohovky, křesla, taburety i židle, aby u vás doma působily dobře, je často nutné jejich přečalounění. Výhodou je, že si novou barvu a vzor můžete vybrat tak, aby dokonale ladila se zbytkem interiéru.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*