Fakta o dotaci na fotovoltaiku a rekonstrukce

Fakta o dotaci na fotovoltaiku a rekonstrukceInvestovat do fotovoltaických systémů, to je velká věc, která může vést k rapidnímu snížení spotřeby elektrické energie. Jelikož vede pořízení fotovoltaiky ke snížení spotřeby energií čili to vede ke snížení výroby elektrické energie, vztahuje se na to dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám. Dotaci na fotovoltaiku je možné získat až do výše 155 tisíc korun, a tak nad dotací dlouho neuvažujte, pakliže chcete získat finanční příspěvek, s jehož získáním vám pomůže Zelená dotace.

V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám lze samozřejmě získat vícero dotací. Například lze získat dotaci na výměnu oken, také dotaci na zateplení a mimo jiné i na zmiňovanou fotovoltaiku. Abyste však nebyli překvapeni při vyřizování či podávání žádosti, vybrali jsme několik faktů, které se dotací na fotovoltaiku týkají. Jaká fakta to jsou?

Dotaci na fotovoltaiku nelze uplatnit na rekreační subjekty

Možná to bude pro vás trochu zklamání, ale je to tak. Dotaci na fotovoltaické systémy nelze uplatnit v případě, že byste je chtěli instalovat na rekreační subjekty, jako jsou chaty nebo chalupy. Kromě jiného nelze dotaci na fotovoltaiku získat ani v případě, že je chcete umístit na bytovou jednotku. Platí jenom to, že ji lze získat pro rodinné domy. V takovém případě na dotaci mohou dosáhnout všichni vlastníci, respektive majitelé rodinných domů. Mluvíme tu jak o právnických osobách, tak o těch fyzických.

Objekty nemusí splňovat žádné technické podmínky

Abyste získali dotaci na fotovoltaiku, nemusí rodinný dům splňovat žádné technické podmínky. Může se jednat o starý rodinný baráček, ale také to může být novostavba, na kterou chcete nainstalovat solární systém.

Lze získat až 155 tisíc korun

A jak již bylo zmíněno, v případě dotací na fotovoltaiku lze dosáhnout až na částku 155 tisíc korun. A to už je rozhodně částka, kvůli které se vyplatí vyplnit žádost, nemyslíte?
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*