Máte velkou zahradu a nestíháte neustále vše zalévat?

Máte velkou zahradu a nestíháte neustále vše zalévat?Vsaďte na automatický závlahový systém!

Krásná a upravená zahrada je nezbytnou součástí většiny moderních rodinných domů. Vybudování a udržování takové zahrady kolem vašeho domu však vyžaduje mnoho úsilí a nemalé množství času a finančních prostředků. Nejlepším řešením je automatický zavlažovací systém, který se stal již téměř standardním vybavením zahrad. Závlahový systém šetří Váš čas i peníze. Odstraní nepříjemnou, namáhavou a zdlouhavou práci s hadicí, či tahání těžkých konví, řeší i problematiku zalévání různorodých výsadeb zahrad, jak trávníků, tak i užitkových a okrasných částí zahrady, ušetří hlavně i dnes již čím dál tím vzácnější vodu.

Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší. Správně nainstalovaným zahradním systémem lze dosáhnout značných úspor vody, až 50% oproti ručnímu zalévání. Pro rovnoměrnou závlahu se dají na zahradě kombinovat sekce s postřikovači a kapkové závlahy, které dodávají závlahovou vodu pouze na požadované místo, minimalizuje se tak dopad na životní prostředí, spotřeba vody a růst různých plevelů.

Celý systém je vždy rozdělen do několika závlahových větví, aby byla dokonale využita kapacita vodního zdroje. Navíc je možno spouštět každou větev v jiném režimu a přizpůsobit se tak rozdílným požadavkům na množství doplňkové závlahy v různých částech zahrady. Plně osluněné plochy obrácené na jih je nutno zavlažovat až třikrát déle než zastíněné plochy na severní straně pozemku. Zvolené řešení tak výrazně snižuje provozní náklady a zkracuje celkovou dobu závlahy. Ovládací jednotka systému je doplněna čidlem srážek, které významně ovlivňuje množství spotřebované vody. Údržba systémů je minimální a většinou se omezuje na dokonalé vypuštění podzemních rozvodů před zimou pomocí stlačeného vzduchu. Tuto službu provádíme, a proto není třeba mít ze zazimování systému žádné obavy.

Pro správnou funkci závlahy vaší zahrady doporučíme si nechat od nás předem vypracovat projekt závlahy zahrady, kde vám naši odborníci navrhnou nejoptimálnější způsob řešení. Navrhnou jaké zvolit postřikovače, jejich rozmístění, jaké jsou nejvhodnější trysky, jaké komponenty, materiály a jaké typy závlah zvolit s ohledem na terén. Pomohou vám vybrat vhodné rostliny, stanoviště, možnosti zapojení, zdroj a množství vody které je k dispozici. Zohlední členitost terénu, vaše speciální požadavky na funkčnost a spoustu dalších okolností, které by mohly mít vliv na finální funkčnost celého systémů. Na Vaše konkrétní podmínky Vám navrhneme systém, který plně respektuje aktuální rozměry Vaší zahrady a požadavky na ovládání systému. Součástí projektu závlahy zahrady je i kompletní výpis veškerého potřebného materiálu pro realizaci. Realizaci si pak můžete dle tohoto návrhu udělat sami svépomocí, případně s naším odborným dozorem a poradenstvím, nebo od nás nechat vše kompletně realizovat. Pro možnost vypracování návrhu vám na míru volejte na : +420 778 403 576
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*