Vybíráme nové zrcadlo do bytu

Vybíráme nové zrcadlo do bytuAč si možná někteří z nás příliš neuvědomují, zrcadla jsou nedílnou součástí našich interiérů. Prvek, který se hodí nejenom z pohledu celkového designu, ale hlavně po té praktické stránce. Je to zrcadle, jež vám každé ráno nebo během dne prozradí, jak vypadáte a co je třeba vylepšit.

Jestliže uvažujete o pořízení nového zrcadla do domácnosti, nabízí se vám několik možností a zároveň je třeba přihlížet k tomu, do jaké místnosti jej uložíte.

Provedení zrcadla

Nejprve je třeba sdělit si, že zrcadla mohou nabývat nejrůznějších tvarů. Někdo dá přednost oválu, jiný zase klasice v podobě čtverce nebo obdélníku. Zrcadlo samo o sobě nemusí být jenom kusem nic neříkajícího prvku. Obohaceno může být o rámy korespondujícími s ostatními prvky interiéru. Výsledek pak bude mnohem elegantnější.

Pozor si dávejte také na to, jakým způsobem budete zrcadlo připevňovat. Když nepůjde o volbě stojící model, nabízí se buď lepení nebo vrtání. U lepení pozor na celkovou hmotnost zrcadla. Tento způsob instalace je ideální pro lehčí produkty. Zbytek je třeba raději pořádně přivrtat.

Zrcadlo do konkrétní místnosti

Jestliže potřebujete zrcadlo do koupelny, volte dostatečnou velikost s přihlédnutím k celkovému prostoru a tomu, abyste se v něm viděli. Pozor si dávejte na vyšší vlhkost, což může vadit třeba dřevěným rámům.

Naopak chodba či ložnice už si žádají zrcadlo větších rozměrů. Vhodné jsou obdélníkové a velké modely, kde uvidíte celou svoji postavu. Pokud to prostor dovolí, klidně si pořiďte volně stojící zrcadlo.

Při hledání místa pro zrcadlo myslete na dostatek světla, který byste před zrcadlem měli mít a tím pádem jste se dobře viděli. Na druhou stranu třeba zrcadlo v obývajícím pokoji může být celkem rušivým elementem. O to důkladněji pro něj musíte vybírat místo, abyste se při relaxaci a odpočinku nenechali rušit nejrůznějšími odrazy v něm samotném.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*