Nezbytné papírové pomůcky pro každodenní použití

Nezbytné papírové pomůcky pro každodenní použitíPapír je nepostradatelným pomocníkem pro záležitosti každého dne. Recyklovaný papír se využívá na výrobu toaletního papíru i na praktické průmyslové role.

Nezbytné papírové pomůcky pro každý den

Sice se o něm příliš často nemluví, ale o to je potřebnější pro každého z nás. Je to toaletní papír. Jen málokdo si asi umí představit svůj život bez tohoto nezbytného průvodce ve chvílích uvolnění. Použít bychom ho mohli už ve staré Číně někdy v osmém či devátém století. Jeho podoba ale s tím naším jistě neměla mnoho společného. Tuto pomůcku ještě ke všemu využívali pouze nejbohatší vrstvy obyvatelstva. Více se ale toaletní papír v těchto dobách do povědomí lidí nedostal.

  • Dalo by se říci, že co země, to jiný způsob očisty.
  • Každý využíval to, co měl v dosahu.
  • Námořníci problém řešili roztřepeným koncem lana a například Američané používali kukuřičné listy.
  • Většinou ale těm nejchudším byla v intimních chvílích očisty pomocníkem jejich vlastní ruka a trocha vody.

Nejlépe na tom byli lidé, kteří obývali země věčného ledu a hlavně sněhu. Možnost, jak očistit své intimní partie, byla všude kolem.

Papír je prostě nepostradatelný

Moderní toaletní papír, který by podobný tomu současnému, se na trh dostal až v polovině devatenáctého století. Příliš ale u uživatelů neuspěl. Klasické ruličky mohli lidé začít používat až v roce 1890. Na výrobu jedné ruličky toaletního papíru je zapotřebí přibližně 1,2 kg dřeva a 140 litrů vody.

Jedním z nich je například toaletní papír Jumbo, vhodný do zásobníku. Role mají návin 130 až 300 metrů. Využívají se v hotelích, restauracích nebo zdravotnických zařízeních.

  • Oblíbeným pomocníkem v dílnách, kuchyních a všude tam, kde je zapotřebí mít stále po ruce „něco na utření“, je průmyslová role.

Materiál je odolný a pomůže i při utírání hrubšího povrchu. Dobře se do něj vsakují oleje a jiné mastné látky.

  • Z jedné průmyslové role se odmotá
  • 1450 útržků – dvouvrstvá varianta.
  • 710 útržků – jednovrstvá varianta.Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*