Vdechněte své zahradě nový život

Vdechněte své zahradě nový životZahrada je jednou z nekrásnějších součástí jakéhokoliv rodinné domu, chaty nebo chalupy. Prostor, kde si můžete užívat volné chvilky a v létě posedět s rodinou nebo s přáteli. Aby vás zahrada uspokojovala v maximální možné míře a přinášela vám jen to nejlepší, je zapotřebí vdechnout jí tu patřičnou podobu. Pokud vás zrovna nic nenapadá a hledáte inspiraci, začtěte se do následujících řádků.

Začněte u kvalitní zeleně

Zahrada je především o zeleni, kterou byste neměli v žádném případě podceňovat. A pustit se můžete do toho nejzásadnějšího, čím je pochopitelně trávník. Začněte o něj důkladně pečovat, sekejte ho s maximální pravidelností a v případě potřeby investujte i do robotické sedačky. Ta se o spoustu práce se sekáním postará za vás.

Jen zelená plocha s trávníkem však není ničím příliš okouzlujícím. Proto si zahradu rozdělte za pomoci nejrůznějších cestiček, díky čemuž vytvoříte jednotlivé oblasti zahrady. Do každé z nich můžete pořídit odpovídající zeleň. Hodně udělají nejenom květiny, ale také větší keře nebo stromy. Pokud vám velikost zahrady dovolí, její překrásnou a nepřehlédnutelnou dominantou se může stát zahradní jezírko. V jeho případě ale počítejte s trochu náročnější údržbou.

Nezapomínejte na doplňky

Od zeleně vede jenom malý krůček k pořizování nejrůznějších zahradních prvků. Máme na mysli především květináče odlišných velikostí, kyblíky, kolečko plné kytek, starý sud a jiné doplňky. Ty dodají zahradě to opravdové kouzlo a požadovanou útulnost. Abyste se o nic z toho nepřipravili ani v noci, zamyslete se nad pořízením patřičného osvětlení. Stačí jen to solární rozmístěné kolem hlavních cest, jehož provozní náklady vás vyjdou na nula korun.

V této dokonalé a harmonické oáze si pak vytvořte koutek, kde budete moci relaxovat, odpočívat a bavit se s přáteli. Ideálně v podobě pergoly, altánu nebo zahradní terasy.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*