Svítidla Louis Poulsen: ztělesněná severská čistota

Svítidla Louis Poulsen: ztělesněná severská čistotaSeverský design se v posledních letech dostává do centra pozornosti a razí si cestu do moderně zařízených interiérů. Ve světě má přitom severský design výborné renomé už po několik desetiletí a dávno není výsadou zdánlivě nehostinných zemí v severní části Evropy. Nelze tedy než konstatovat, že právě severští designéři svému „řemeslu“ skvěle rozumí a návrh interiérového zařízení pro ně rozhodně není španělskou vesnicí… Nejinak je tomu i v případě originálních svítidel značky Louis Poulsen, která se naprostým právem stanou chloubou každého interiéru. Vězte, že interiér v severském stylu může působit mimořádně hřejivým a útulným dojmem.

Dlouhá tradice dánského designu

Známý dánský ateliér Louis Poulsen začal ovlivňovat podobu severského designu už v roce 1874. Dlouhá tradice v navrhování originálního nábytku dala vzniknout slavným solitérním kusům. V rámci tohoto designérského ateliéru působí spousta uznávaných architektů, designérů a dalších věhlasných umělců. Spolupráce napříč různými oblastmi je vskutku obohacující. Čím jsou tedy originální svítidla Louis Poulsen tak jedinečná?

Dokonalá harmonie k vašim službám

Svítidla Louis Poulsen vás bez výjimky přesvědčí o tom, že estetická hodnota i užitná funkce mohou jít ruku v ruce. I při návrhu sebevíce extravagantního osvětlení by měli mít designéři vždy na paměti právě funkčnost celého konceptu. Této zásady se designéři a další umělci pracující pod záštitou ateliéru Louis Poulsen snaží vždy bez výjimky držet.

Barvy, jak je neznáte

Pravdou je, že při výběru interiérového osvětlení se často držíme až příliš zkrátka. Většinou se tak spokojíme s neutrálními barvami, kterými je pověstný i severský design. Tento postoj se už pěknou řádku let snaží ateliér Louis Poulsen změnit a nutno uznat, že s překvapivě velkým úspěchem.

Na trh s designovým osvětlením se tak dostávají nepřehlédnutelná barevná svítidla. Jednou to jsou výrazné červené lampy, jindy se sova ujímají pestrobarevná závěsná svítidla. To však neznamená, že zde nenajdete zastoupení klasických barev, které lze použít v jakémkoli prostoru.

Jednoduché, leč působivé tvary

Zatímco na poli barev se svítidla Louis Poulsen pouští do nejrůznějších experimentů, z hlediska tvaru vládne všem návrhům přísný řád. Dokonale rovné linie, elegantní stínidla, nenápadné detaily a další charakteristické prvky přináší harmonii, avšak zároveň dávají vyniknout barevným akcentům.

Zajímáte se o severský design, který čím dál více ovlivňuje výslednou podobu moderních interiérů? Potom by vaší pozornosti nemělo uniknout luxusní osvětlení Louis Poulsen, které je zárukou promyšlené koncepce s důrazem na kvalitní materiály a nejmenší detaily.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*