Pár tipů, jak co nejrychleji usnout

Pár tipů, jak co nejrychleji usnoutSpánek je pro člověka hodně důležitý, o tom není žádných pochyb. Co když ale nejste schopni dostatečně rychle usnout, abyste nabrali co možná nejvíce životních sil? Potom určitě nezoufejte. Stačí naučit se několik pravidel, které budete před spánkem dodržovat a věřte, že se do stavu snění dostanete opravdu rychle.

Rutina je určitým základem

Vhod vám přijde určitě rutina. Snažte se před spánkem co možná nejvíce uklidnit. Myslete na pozitivní věci a vyhněte se cvičení, jídlu a už moc nepijte. Nachystejte si příjemné prostředí pro spaní, ztlumte veškerá osvětlení a také teplá sprcha přijde jistě vhod. To jsou zkrátka procesy, které by měly vaše tělo, a hlavně mysl postupně připravovat na spánek.

Pokud se vám přes tohle všechno stále nedaří usnout, přidejte mezi své návyky ještě mnohé další. Například se vyhněte jakékoliv elektronice těsně před spánkem. Raději si přečtěte dobrou knížku, která vás tak trochu ukolíbe a unaví vaše oči.

Vhod vám může přijít i dýchací cvičení v kombinaci s pozitivními myšlenkami. Pro tělo je důležité také odpovídající přítmí. Ideální je pochopitelně naprostá tma, během níž dokáže mozek zcela vypnout a připravuje se na spánek.

Další tipy pro rychlejší usínání

Ve výčtu vhodných rad bychom samozřejmě mohli ještě pokračovat. Před spánkem si například udělejte bylinkový čaj, který způsobuje uklidňující efekt pro mysl. Vhod vám může přijít i poslech uklidňující a relaxační hudby. Pokud se vám přesto nedaří usnout dostatečně rychle, začněte třeba počítat pozpátku. Obecně platí, že ideální doba pro usnutí je zhruba po patnácti minutách poté, co ulehnete do postele. V opačném případě je zbytečně nutit se do spaní.

Když budete dlouhodobě dodržovat výše uvedené tipy a zaměříte se na dodržování rutiny, pak si vaše tělo zvykne na určitý režim a vy budete usínat daleko snáze.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*