Rohová sedací souprava do každého bytu

Rohová sedací souprava do každého bytuNázory na rohovou sedačku bývají různé. Jeden tábor zastává postoj, že tento typ sedačky je vhodný zejména do menších bytů a pokojů, opozice tvrdí opak. Kdo má tedy pravdu?

K stěně či do prostoru?

Hned na úvod si třeba ujasnit, že umístění rohové sedačky do obýváku závisí vždy na půdorysu a zařízení bytu. O jejím místě rozhoduje také záměr obyvatele bytu či domu – občas je vhodné sedačkou oddělit spojené obývák s kuchyní nebo, naopak, sedačku vystavit na odiv na speciální místo.

Asi nejčastějším umístěním rohové sedací soupravy je orientace její rohu směrem do rohu místnosti. Všichni, kteří na ní sedí, tak mají dokonalý přehled o tom, co se děje ve zbytku pokoje. Při tomto uspořádání prvků – sedačky, nábytku – maximálně využijete byť i menší prostor. V o něco větších pokojích si můžete dovolit sedačku postavit ke zdi tak, že její roh se bude dotýkat pouze jedné stěny. Díky tomu rohová sedací souprava nebude v blízkosti radiátorů a nebude blokovat přístup k zásuvkám.

Byty, které mají spojenou kuchyň s obývákem, mohou rohovou sedačku využít k oddělení těchto dvou místností. Obraťte sedačku zády ke kuchyni a vznikne vám prostor pro zařízení obývacího pokoje. A pokud chcete obývací pokoj zcela vizuálně odseparovat od zbytku bytu, umístěte roh rohové sedačky oproti rohu místnosti. Vznikne tak čtyřúhelníkový prostor, který představuje obývák.

Bydlení ve velkém

Rohová sedací souprava tedy najde své využití v menších, ale i ve větších pokojích. Majitelé prostorných bytů mají tu výhodu, že mohou sedačku umístit prakticky kdekoliv, aniž by ukrojily značný prostor.

Kromě samotné rohové sedačky prakticky poslouží i další elementy jako křeslo, lenoška či taburetka. Fantazií se meze nekladou a dvojnásob to platí v bytech bez výrazných prostorových omezení. Pokud potřebujete poradit s výběrem rohové sedací soupravy, Praha nabízí několik prodejen a showroomů, ve kterých vám ochotně doporučí modely podle vašich představ.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*