Chytré parkování nabývá na oblíbenosti

Chytré parkování nabývá na oblíbenostiPoslední dobou je velmi diskutované téma o problematice volných parkovacích míst. Není to žádná záhada, stačí se podívat na naše silnice a jejich zatížení.

Navýšení parkovacích míst nemusí být složité

Pokud se zaměříme na samotná města, tak můžeme zjistit, že mnohdy zaparkovat je nadlidský úkol. To ovšem platí i pro místní obyvatele, kteří dojíždí za prací a navrací se ve večerních či nočních hodinách. Zastupitelé města tuto problematiku řeší již několik desítek let, ovšem s nárůstem nové generace přichází další a větší zatížení. Otázkou je jak dál pokračovat? Budovat odstavné plochy na místech, kde je nyní zeleň? Udělat záchytné parkoviště mimo město? Přesto by zde bylo řešení na míru a ke spokojenosti všech. Kdyby se vybudovalo chytré parkování, poté by bylo dostatek místa pro všechny. Přitom v realitě by se zabraly rozměry zhruba o velikosti dvou parkovacích míst a mohlo by to postačit ke spokojenosti až šestnácti řidičů.

Stavíme do výšky

Jak je již patrné, tak by se musel vybudovat vertikální rotační systém, kdy parkování automobilů by muselo být za určitých podmínek. Nicméně stále tyto parkovací věže přinášejí velké benefity a řešení prakticky kamkoliv.

  • Mají malou půdorysnou plochu.
  • Využije se prostor do výšky a za skutečně vysoce ekonomicky výhodných podmínek.
  • Potěší svými nízkými náklady na provoz a jejich údržbu.
  • Parkovací systém nevyžaduje žádnou obsluhu a zaparkovat zvládne každý řidič.
  • SUV automobily nemusí mít obavy, že zde pro ně nebude dostatečný prostor.
  • Životnost parkovacích věží je dostatečně dlouhá.
  • Není problém si dokonce i parkovací místo zarezervovat online a tím bez problémů bude vždy kde zaparkovat.

Parkovací věže na míru

Tento parkovací systém má několik možností a tak se dají pořídit menší či větší velikosti, to záleží na tom, kam by se toto efektivní parkování umístilo. Mohou být vybudovány venku na zpevněných plochách, ale i v budovách. Výhodou je i to, že tyto konstrukce se dají přemístit na jiné místo. Mohou být podle přání různě kryté, což by například poskytlo i možnost nějaké reklamní plochy, která automobily nejen ochrání, ale zároveň bude například prezentovat společnost, která tento chytrý systém parkování pořídila. Další příznivou zprávou je, že tyto parkovací věže lze vybudovat za pomoci dotací a v souladu s prostředím.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*