Jak odhlučnit byt?

Jak odhlučnit byt?Jedním z nejčastějších problémů, na který si lidé žijící v bytech stěžují, je nadměrný hluk. Především ve starších panelových domech se tak může stát, že máte někdy pocit, že se svými sousedy sdílíte mnohem více, než byste chtěli. Naštěstí ale existuje několik řešení, které vám mohou pomoci hluk přicházející nejen od vašich sousedů, ale také zvenku, odstranit či alespoň výrazně zmírnit.

Odhlučnění stěn, podlah a stropů

Pokud je hluk opravdu velmi silný a nepříjemný, vyplatí se investovat do celkového odhlučnění bytu, tedy jeho stěn, podlahy i stropů. Jedná se samozřejmě o poměrně finančně náročný a také poměrně komplikovaný zásah do celého bytu. Nejvíce hluku, až padesát procent, prochází stěnami. Často doporučovaným řešením je instalace lisovaných akustických desek, které hluk nejen pohlcují, ale zároveň ho nepouštějí ani dále. Jejich instalace nebývá složitá, většinou se na stěny aplikují za pomoci speciálního lepidla. Nejlepší řešení samozřejmě je, pokud do těchto stěn investujete nejen vy, ale i váš hlučný soused.

Pokud vás trápí hluk sousedů bydlících nad vámi, zvažte odhlučnění stropů, nejčastěji se používá instalace akustického podhledu. Důležité je jeho správné zavěšení, jinak by mohlo neustále docházet k průchodu hluku přes jeho ukotvení. Odhlučnit je možné také podlahu, v takovém případě se pod plovoucí podlahu, lino či koberec aplikuje speciální vrstva, která vytvoří pružné podloží, a omezí tak kročejový hluk.

Utěsněte či vyměňte dveře i okna, využijte rozmanitý bytový textil

Jednou ze slabin mnohých bytů jsou také netěsnící dveře a okna, kterými hluk mnohem snadněji prochází. Vyplatí se tedy zainvestovat do jejich utěsnění nebo v lepším případě do jejich výměny. Nová okna a dveře jsou vyráběny ze speciálních materiálů, které průnik zvuků velmi výrazně snižují. Pomoci může i bytový textil, zejména nejrůznější závěsy z hustých tkanin, koberce, tapiserie či speciální zarážky za dveře.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*