Aby se dětem spalo skvěle, musíte…

Aby se dětem spalo skvěle, musíte…

Spánek je i pro děti extrémně důležitý, je proto nezbytně nutné zajistit jeho maximální kvalitu. Je třeba si uvědomit, že jiné potřeby na vybavení postele mají miminka, jiné děti předškolního i školního věku a studenti. Na co si musíte dát pozor a jak by měla vypadat dokonalá postel pro všechny tyto věkové skupiny?

Ideální postel pro miminko

V případě dětí platí, že čím menší jsou, tím tvrdší matraci by měly mít. Pokud by miminka spala na měkké matraci, mohlo by dojít k nesprávnému vývoji svalů a kostí. Miminka (cca do věku 12 měsíců) by neměla mít polštář. Dětská postel pro miminko musí mít vysoké zábrany a měla by být vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů. Zkontrolujte, zda nemá ostré hrany, o které by se dítě mohlo poradit. Co se týče lůžkovin, je vhodné vsadit na bavlnu a v zimním období na flanel, který příjemně hřeje.

Vybíráme postel pro předškoláka a školáka

Děti v tomto věku jsou stále ve vývinu, volíme proto tvrdší matraci (vhodným doplňkem je gumová ochrana matrace, která ji chrání před vnikem tekutin – děti v tomto věku ještě mohou mít problém s nočním pomočováním). I pro děti předškolního věku je vhodná postel klasických rozměrů, měla by však být doplněna zábranami. Děti budou mít mnohem větší radost, pokud jim pořídíte postel jejich snů – pro kluky například formuli, malé princezny ocení postel s bohatým růžovým zdobením apod. Pro inspiraci se podívejte na tyto postele. Dětská postel by měla být nižší než postel pro dospělé, aby se dětem dobře vstávalo. Opět jsou skvělou volbou lůžkoviny z bavlny a flanelu, vhodné je i mikrovlákno či krep.

Postel pro studenta

Děti od 15 let už mohou mít matraci se zónami, které zaručují ideální oporu pro každou část těla. Je lepší volit matrace tvrdší. Studenti jistě více ocení postel s úložným prostorem a v jednoduchém designu.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*