Pronájem bytu přes Airbnb je stále populárnější

Pronájem bytu přes Airbnb je stále populárnějšíPřekvapivě velké množství lidí dnes investuje do nemovitostí, zejména do bytů. Ty se pak snaží pronajmout tak, aby jim byt přinášel pravidelné finanční prostředky. Způsobů, jak byt pronajmout, existuje několik, můžete byt svěřit realitní kanceláři, pokusit se ho pronajímat sami či, zejména pokud se vaše nemovitost nachází v turisticky oblíbené oblasti, pronajímat byt přes Airbnb.

Airbnb se stalo v několika posledních letech fenoménem, a to jak ze strany jeho uživatelů, tak ze strany pronajímatelů nemovitostí. Oproti pronajímání přes realitní kanceláře se Airbnb soustředí spíše na krátkodobé pronájmy, které vám ale mohou zaručit mnohem vyšší zisk.

Jak byt přes Airbnb pronajmout?

Pronajmutí není nikterak složité, stačí pořídit kvalitní fotografie vaší nemovitosti a ty vložit do platformy Airbnb, kde zároveň vytvoříte popis bytu, jeho vybavení i okolí. Z hlediska toho, že Airbnb se specializuje zejména na pronajímání turistům, samozřejmostí by měl být tento text nejen česky, ale také anglicky a případně i v dalších jazycích. Pro inspiraci se určitě vyplatí prohlédnout si pronajímané byty ve vaší lokalitě či ty, které mají nejvíce kladných hodnocení.

Výhody a nevýhody pronajímání přes Airbnb

Vzhledem k tomu, že se jedná zejména o krátkodobé pronájmy, lze v porovnání s klasickým pronájmem dosáhnout až několikanásobných příjmů. K dalším výhodám patří propracovaný a ověřený systém, tedy například to, že objednávky vám chodí automaticky bez toho, abyste museli vy něco sami hledat, i to, že  před vlastním využitím bytu musí zákazník zaplatit požadovanou částku na váš účet. Pokud jde o nevýhody, vzhledem k tomu, že ubytovanými budou zejména turisté, předpokládá se kompletní vybavení bytu se vším, co by během svého pobytu mohli potřebovat, a vzhledem ke skutečnosti, že se turisté často rozhodují podle fotografií, vyplatí se investovat nejen do vybavení, ale také do doplňků a drobností, které váš byt odliší od ostatních.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*