Nástavby vhodné pro průmyslové provozy

Nástavby vhodné pro průmyslové provozyPro průmyslové provozy, vojenské účely i zemědělské provozovny, jsou určené speciální nástavby s mnoha doplňkovými systémy podle požadavků zákazníka.

Nástavby na auta pro civilní, vojenské i zemědělské využití

Pro mnoho průmyslových provozů i nákladní dopravu jsou vyráběné nástavby na auta. Pro nákladní automobily všech značek a typů se vyrábějí sklápěčové korby. Mohou mít několik různých podob z hlediska konstrukčního zpracování. Jedná se o provedení od jednostranných po třístranné.

  • Výhodou používané technologie při nástavbách je především široká škála možností a přizpůsobení potřebám zákazníků.

Sklápěčové korby na auta se montují na dvou, tří i čtyř osý podvozek. Mezi další nabízené produkty patří také valníkové plošiny, které mohou být buď ocelové nebo hliníkové. A to včetně možnosti speciálních provedení podle konkrétních požadavků zákazníka.

  • Valníkové plošiny se konstruují i pro vojenské využití.
  • Vojenské valníky splňují přísné požadavky na materiál, technologický postup a pochopitelně i kvalitu.
  • Valníky pro vojenské využití jsou také v souladu s českou, slovenskou, izraelskou i ruskou armádou.
  • Valníky lze tako využít i pro přepravu nebezpečných látek po běžných komunikacích.

Valníkové plošiny s mnoha doplňkovými prvky

Pro civilní využití se vyrábějí nástavby na celou řadu různých značek a podvozků. Patří sem i vozidla značky TATRA. Valníky jsou standardně konstruovány s ocelovým podlahovým svařovaným roštem a kotevními úchyty v podlaze.

  • Dalšími prvky jsou odnímatelné nebo sklopné sloupky, překližková podlaha, ocelové nebo hliníkové bočnice a podplachtová konstrukce s odnímatelnou střechou nebo posuvnou konstrukcí.

Je také možné vybavit vozidla kupříkladu posuvným systémem plachet, potiskem plachty nebo spací kabinou. Podle požadavků klienta je možná montáž hydraulických prvků. Výhodou konstrukcí zemědělských nástaveb je vyšší kapacita přepravovaných surovin a také zvýšení možnosti přepravní vzdálenosti pro transport komodit.

  • Podle platných předpisů musí být každé vozidlo typu N2, N3 vybavené tachografem.
  • Ověřování tachografů je možné provádět po dohodě přímo u zákazníka.

 
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*