Víte, jaké výhody přináší bydlení v mobilheimu?

Víte, jaké výhody přináší bydlení v mobilheimu?Mobilheim neboli mobilní dům. To je typ bydlení, které v posledních letech zažívá poměrně velký boom také v České republice. Ve světě je přitom už dávno hodně rozšířený. Jestliže přemýšlíte o tom, pořídit si tento typ příbytku, přinášíme vám několik jeho hlavních výhod. V závěru se pak zmíníme také o jeho negativech.

Výhody mobilního domu

Pokud si pořídíte mobilheim pro rekreační účely, pak se určitě můžete spolehnout na to, že nebudete mít jakékoliv složitosti se stavebním povolením. To v tomto případě jednoduše nepotřebujete. Oproti klasickému domu mobilní pořídíte za podstatně nižší cenu. O tom není žádných pochyb. Navíc, když můžete vybírat nejenom mezi novými, ale také postaršími mobilheimy.

Právě oslovení „mobilní“ vám dává šanci přestěhovat se na jiné místo v okamžiku, když vás to na tom původním přestane bavit. Mezi klady patří také dlouhá životnost takového objektu. Ten je možné obložit, zaizolovat a obývat v podstatě celoročně. Uvnitř budete mít dostatek životního prostoru, kamna, napojení na odpad, sprchu a ostatní věci. S použitím vhodného příslušenství není v podstatě ani poznat, že jde o mobilheim, a nikoliv o moderní chatu.

Ještě bychom neměli zapomínat ani na to, že při pořizování mobilního domu vlastně vidíte, jak vypadá. To třeba u domu, který budete stavět do jisté míry nejde. Jednoduše víte, co kupujete.

Má mobilheim nějaké nevýhody?

Určité negativum je spojeno s administrativou, a to v případě, že se rozhodnete mobilní dům využívat k trvalému bydlení. Potom totiž stavební povolení potřebujete. Ostatní věci snad ani nelze chápat jako zápory, protože se nemusí týkat každého. Například na mobilheim jenom stěží dostanete klasickou hypotéku. Pokud se ho rozhodnete převézt z místa na místo, určitě k tomu budete potřebovat odpovídající techniku, nikoliv klasický automobil.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*