Podle čeho vybrat vyhovující stůl do pracovny?

Podle čeho vybrat vyhovující stůl do pracovny?markusspiske / Pixabay" />Nedílnou součástí jakékoliv firemní nebo domácí kanceláře je bezpochyby stůl. Interiérový prvek, u kterého trávíme spoustu svého času, takže i s tím bychom jej měli vybírat. Rozhodně bezmyšlenkovitě neberte první stůl v obchodě, na nějž narazíte. To je špatná úvaha. Nákupu byste měli věnovat trochu více času, a právě v tomto směru vám bude nápomocen tento článek.

Parametry stolu

Do pracovny či kanceláře volte samozřejmě jen stoly, které odpovídají příslušným normám ČSN, žádné jiné nemá cenu kupovat.

Vaším odrazovým můstkem se může stát výška stolu, jež je tak trochu individuální záležitostí podle výšky člověka. Ano, stoly mají nějaký standardizovaný rozměr, vybírat si ale můžete také z modelů s nastavitelnou výškou, která přizpůsobí pracovní plochu vašim požadavkům.

Pak následuje volba celkových rozměrů, jakými jsou délka a hloubka. Uvědomit si musíte to, co všechno budete na stole provádět a kolik prostoru k tomu vyžadujete. Za naprosté minimum lze považovat pracovní stůl s délkou kolem 120 centimetrů. A pokud jde o hloubku? Ta by v rámci komfortu měla startovat na 70 centimetrech.

Samozřejmě musíte přihlížet také k tomu, do jakých prostor stůl umístíte a kolik na něj ve výsledku budete mít místa.

Rozmýšlejte o výrobním materiálu

Zapomínat byste rozhodně neměli na to, z jakého materiálu je stůl do pracovny zhotoven. Ne každý je příznivcem laminátových desek a podobných rádoby kvalitních složek. Vsadit můžete kupříkladu na dražší, avšak opticky zajímavé dřevěné stoly. Pokud je vám bližší spíše moderní doba, existují i velice originální kombinace například ve spojení s kovem a hliníkem.

Pokud tohle všechno dáte dohromady, najdete poměrně jednoduchý návod k tomu, jak si vybrat stůl do pracovny, u kterého se vám bude dělat jednoduše a dobře.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*