Jaké zvolit osvětlení do obývacího pokoje?

Jaké zvolit osvětlení do obývacího pokoje?Obývací pokoj je často reprezentativní místnosti domácnosti. Je místností, kde přijímáme návštěvy nebo sami relaxujeme. Výběr správného osvětlení právě do této místnosti byste tak v žádném případě neměli podceňovat. Osvětlení v obývacím pokoji totiž dokáže více, než se na první pohled dokážeme představit. Jak tedy na správný výběr osvětlení?

Zvolte hned několik svítidel

Pryč jsou doby, kdy byl jediným osvětlením obývacího pokoje centrální lustr. Aby bylo světlo variabilní a dalo se lépe přizpůsobit aktuální funkci obývacího pokoje, je lepší zvolit několik svítidel, mezi kterými budete moci libovolně přepínat. Když přijde návštěva, bude vhodnější více rozsvítit. Při sledování televize doporučujeme světlo tlumenější. Více svítidel Vám umožní přizpůsobit osvětlení aktuálním potřebám a je zajímavější i z estetického hlediska.

Lustr zdaleka nenasvítí vše potřebné

Centrální svítidla stále hrají velkou roli v celkovém osvětlení obývacího pokoje. Pouze jsou doplněna dalšími světelnými zdroji podle potřeby. Máte-li poměrně vysoký strop, doporučujeme použít závěsné stropní svítidlo, které zajistí celkové osvětlení místnosti. Z praktických i estetických důvodů je vhodné doplnit centrální osvětlení vedlejším, které může být zajištěno například stojací lampou. To můžete využít při čtení nebo, pro zajištění intimnější atmosféry, použít jako nepřímý zdroj světla ke slabšímu osvětlení celé místnosti.

Vybíráte osvětlení i do jiných místností Vaší domácnosti? Stáhněte si praktický e-book, ve kterém Vás provedeme osvětlením místnosti krok za krokem zde.

Praktické rady na závěr

  • Světlo v obývacím pokoji by nemělo být moc intenzivní.
  • Je vhodné zvolit světlo s nádechem žluté barvy – vyvolá příjemnou atmosféru. Tato světle se značí číslicí a písmene okolo 3000 K.
  • Nesázejte pouze na centrální osvětlení.

Chcete se o efektivním osvětlení do obývacího pokoje dozvědět více? Vše potřebné najdete zde.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*