Mobilní domy jako alternativní bydlení

Mobilní domy jako alternativní bydlení



Mobilní domy jsou často označovány, jako mobilheimy. Snadno přestěhovatelný typ obydlí, který je možné využívat nejenom sezóně, jako je mnoho lidí zvyklých, ale také dlouhodobě. Pojďme však tématiku mobilních domů probrat trochu podrobněji.

Jde o stylová obydlí, jež je možné přetáhnout z jednoho místa na druhé. V zahraničí a především ve Spojených státech amerických se tento typ bydlení řadí mezi cenově dostupné. A stejně tak je tomu i u nás.

Jak vypadá mobilní dům?

mobilni dumPředstavit si můžete trochu větší maringotku. Rozměry mobilheimu jsou kolem 7,5 m x 2,5 m. To jsou ale ty nejmenší objekty poskytující základní příbytek. Využít lze daleko rozlehlejších variant s dispozičním členěním 3+kk.

Několik oken, jedny či dvoje vstupní dveře a hlavně plně vybavený interiér. V mobilním domě obvykle naleznete obývací pokoj s elektrickým nebo plynovým krbem, kuchyňský kout, toaletu, malý sprchový kout a jeden či více pokojů.

Tyto modely byly však povýšeny na mnohem vyšší úroveň a dnes lze mobilheim považovat za plnohodnotné obydlí.

Celoroční mobilní domy

Je to především díky aplikované izolace, povětšinou v tloušťce 15 cm. Ta může být natažena klasickou omítkou nebo obložena dřevěnými palubkami, dle vkusu a potřeb majitele. Mobilní doby jsou posléze k nerozpoznání od běžného rodinného příbytku.

Vnitřní prostory lze samozřejmě doplnit o skutečný krb na dřevo či jiné nadstandardní doplňky, jež zpříjemňují každodenní žití.

Pořizovací náklady mobilheimu

Vsadíte-li na starší a použité mobilní domy, počítejte s nejnižšími náklady kolem 200 000 Kč. Pakliže dáte přednost nového příbytku, který bude navíc zateplen a dostatečně prostorný, šplhají se nákupní ceny na 600 000 Kč a výše.

Vše se každopádně odvíjí od vašeho životního standardu. Jde však o velice vyhledávané alternativní bydlení.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Stoonn)




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*