Jak si zabezpečit dům nebo chatu: pomůže vám fotopast

Jak si zabezpečit dům nebo chatu: pomůže vám fotopastKaždý z nás se snaží nějakým způsobem chránit svůj majetek. Na trhu můžete sehnat krom kamerových systému, které jsou poměrně drahé, také například fotopasti.

Víte, co je to fotopast?

Jedná se o bezdrátové kamerové zařízení, které při zaznamenání pohybu pomocí čidla udělá fotozáznam. Fotku pak může poslat přímo na váš mobil, nebo kamkoli chcete a okamžitě jednat. Fotopast je vhodná jak pro použití v interiéru, tak v exteriéru – všude tam, kde potřebujete zajistit nepřetržité střežení.

Na co můžete fotopast použít?

Pokud máte podezření, že vám někdo krade váš majetek, nebo by k tomu mohlo dojít, fotopast se vám může hodit – ať už na soukromý nebo firemní majetek, odlehlé chaty a pozemky, prostory garáží i parkovišť.

Běžně se fotopasti používají k těmto účelům:

  • jako prevence kriminality,
  • k mapování pohybu a aktivity zvěře,
  • k dokumentaci krádeží a jiným trestním deliktům,
  • jako skrytá ostraha domů, polí, zahrad, garáží a podobně.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je bezdrátové kamerové zařízení, které umístíte do rizikového prostoru. Ten bude fotopast nepřetržitě hlídat a v případě zachycení pohybu v daném prostoru se spustí natáčení videa, nebo se vytvoří snímky. Data se ukládají na SD kartu, případně si data necháte poslat jako zprávu do mobilu či do e-mailu.

Jakou fotopast vybrat?

Fotopast by měla natáčet naprosto neslyšně, neměla by být vidět. Do terénu zvolte maskované, nebo zelené modely. Pokud byste chtěli dostat upozornění o narušení prostoru do zprávy na telefon, vyberte si fotopast s GSM modulem.

Nezapomeňte na kapacitu baterie – čím větší bude mít fotopast výdrž baterií, tím pro vás bude její používání snazší. Nebudete k ní tak muset často docházet a baterie měnit.

Důvody, proč použít fotopast

  • Je levnější než kamerové systémy.
  • Snadno ji nainstalujete sami.
  • Kdykoli je můžete přemístit jinam.
  • Nepotřebuje přívod elektřiny.
  • Zaznamená pohyb.

Nejste si jistí s výběrem, nebo potřebujete poradit s instalací? Kontaktujte odborníky na fotopasti ve specializované prodejně Infoto – zavolejte, nebo je navštivte na pobočce v Praze.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*