Mobilní klimatizace: rychlé ochlazení místnosti bez stavebních úprav

Mobilní klimatizace: rychlé ochlazení místnosti bez stavebních úpravPřemýšlíte nad nákupem klimatizace, ale odrazuje vás nutnost stavebních úprav a vyšší počáteční investice? V tom případě by pro vás mohla být nejlepší volbou mobilní klimatizace. Ta zaručí rychlé ochlazení místnosti, s nízkými počátečními náklady. Navíc její instalaci zvládne každý, aniž by musel provádět jakékoliv stavební úpravy.

Nejběžnějším a také nejoblíbenějším typem je mobilní klimatizace s jednou hadicí, která cirkuluje vzduch přes chladící okruh a následně ho ochlazený vrací zpět do místnosti. Hadice, která je umístěna do okna, odvádí z místnosti teplý vzduch.

Hlavní výhody mobilní klimatizace

Již podle samotného názvu je jednou z hlavních předností tohoto typu klimatizace jeho mobilita. Díky přídavným kolečkům se s přístrojem dobře manipuluje, a proto ho budete moci rychle přesouvat tam, kde ho zrovna nejvíce potřebujete.

Největší výhodou je ale rychlé ochlazení místnosti. Již chvíli po zapnutí si vychutnáte chladný komfort, díky kterému se vám bude lépe pracovat či vykonávat jakákoliv aktivita. Jen to při nastavování teploty nepřežeňte, abyste místnost příliš nepodchladili. Rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou by totiž neměl překročit 6 °C.

Kromě nízkých pořizovacích nákladů, v porovnání s klasickou klimatizací, vám s mobilní klimatizací odpadnou starosti se stavebními úpravami. Zařízení bez nutnosti stavebních úprav je ideální do nájemních bytů nebo památkových budov. Stačí jen klimatizaci přenést na požadované místo a začít ji okamžitě používat. Ušetříte tím nemalé peníze, které byste museli vynaložit za stavební úpravy.

Oceníte ale také další výhodu mobilní klimatizace, kterou je odvlhčení vzduchu. Snížením vlhkosti zabráníte vzniku plísní a bakterií, které by se mohly negativně podepsat na vašem zdraví. Navíc vlhký vzduch škodí také vašemu nábytku, elektronice či zdem.

Vyšší hlučnost a další nevýhody mobilní klimatizace

Při výběru klimatizace dbejte na její kvalitu, a to i s ohledem na možnosti použití. Nevýhodou mobilních klimatizací bývá vyšší hlučnost, což by vám mohlo vadit především v době spánku. Další nevýhodou jsou její větší rozměry, které narušují vzhled interiéru. Pokud tedy chcete zařízení, které bude působit nenápadně, sáhněte raději po stacionární jednotce. Pozor si dejte také na vyšší náklady na provoz, zvláště pokud nebudete mít odvodní hadici dobře utěsněnou.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*