Co všechno vás čeká při stavbě nové střechy?

Co všechno vás čeká při stavbě nové střechy?Střecha je poměrně významnou součástí jakékoliv stavby, ať už se jedná o rodinný dům nebo komerční objekt. Jestliže chcete mít spokojené bydlení, potom dbejte na to, aby střecha byla v pořádku a nezatékalo vám do nemovitosti. Jestliže z nějakého důvodu plánujete novou střechu, pak vás připravíme na to, co vás možná bude čekat.

Je nutné dělat střechu od A až do Z?

Když se řekne nová střecha, každý si jistě představí výměnu střešních tašek za jiné. Jenže, dle stavu a stáří střechy se může jednat i o řadu přidružených činností. Typickým příkladem jsou dřevěné krovy. Když jsou v horším stavu nebo jejich únosnost není dobrá s přihlédnutím k novému typu střešní krytiny, rozhodně je vyměňte. Střechu totiž děláte na spoustu dalších let a bylo by škoda ji celou rozebírat kvůli tomu, že jsou špatné krovy.

To samé se týká pobití prkny, pokud se na střeše nachází. Výjimku netvoří ani nové latě. Ještě, než přijde na střechu nová krytina, budete potřebovat také střešní folii proti zatékání. To jsou vícenáklady, s nimiž je zapotřebí počítat. Součástí střech pak mohou být ještě nové háky, žlaby, svody a další.

Volba té správné krytiny

V okamžiku, kdy se rozhodnete pro novou střechu, bude vás mimo jiné čekat také výběr střechy, respektive střešní krytiny. V tomto směru je třeba přihlížet k typu střechy, možnosti zatížení a podobně. Na výběr rozhodně nebudete mít jenom z klasických střešních tašek, kde se budete rozhodovat mezi taškou betonovou a pálenou. K dostání jsou také alternativy v podání plechů nebo solárních tašek. Ano, ty se stávají boomem poslední doby a do jisté míry nahrazují vzhledově méně zajímavé solární panely.

Pokud si nejste s nějakou věcí týkající se nové střechy jisti, rozhodně se obraťte na odborníky, kteří prověří vše výše zmíněné a navrhnou vám řešení šité na míru. A to včetně příslušné cenové nabídky.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*