Co všechno udělat pro křišťálově čistou vodu v bazénu?

Co všechno udělat pro křišťálově čistou vodu v bazénu?



Křišťálově čistá voda v bazénu. To je sen nejednoho majitele bazénu. Jak toho ale dosáhnout? Přípravky zmíněné v článku vám s tím pomohou.

Vybrat správnou chemii do bazénu je důležité. A to nejen pro vaši kůži, ale také pro samotnou vodu. Pokud nechcete, aby se během několika dní proměnila v brčálovou, zelenou břečku, tak vybírejte podle našeho návodu.

Chlorová chemie

Chemii na bázi chloru seženete v několika provedeních. Nejčastější je chlor v tabletách. K dostání je ale také tekutý a sypký chlor. Každý z nich má vlastní výhody a nevýhody plynoucí z tvrdosti a rozpustnosti použitého materiálu. Obecně ale platí, že dosáhnete stejného výsledku, ať už vyberete jakkoliv.

Dbejte ale na to, abyste k tabletové variantě dokoupili plovák. Tablety se sice ve vodě rozpustí i bez plováku, mohlo by ale dojít k úrazu při došlápnutí na tabletu, nebo na nerovnoměrné rozpuštění. U tekuté a sypké chemie žádné příslušenství potřebovat nebudete.

Bezchlorová chemie

Stejně jako v předchozím případě, i bezchlorová chemie se dá pořídit v podobě tablet, roztoku či prášku. Bezchlórová chemie pak funguje na bázi polymerů či peroxidu vodíku. Obě látky mají skvělé dezinfekční účinky. Zároveň jsou šetrnější k pokožce a nemají zápach charakteristický právě pro chlor.

Výběr typu bezchlorové chemie je na vás. Chemie v tekuté podobě a prášku se ale lépe aplikuje. Navíc nemusíte kupovat žádné příslušenství. Ušetříte tak peníze, které můžete investovat do další dávky dezinfekce.

Doplňková chemie

Může se stát, že výše popsané přípravky nebudou na živly v podobě mikroorganismů stačit. V tom případě sáhněte po jednom z níže zmiňovaných pomocníků:

  • algicid – pomáhá proti řasám,
  • vločkovač – vhodný proti kalné vodě.

Algicid a vločkovač používejte pravidelně. V malém množství pomohou předcházet zezelenání vody po dešti.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*