Život s domácím mazlíčkem prospěje vašeho zdraví

Život s domácím mazlíčkem prospěje vašeho zdravíUvažujete o tom, že byste si do rodiny pořídili domácího mazlíčka? Pokud jste stále nerozhodní, možná vám tento článek v něčem pomůže. Jestli jste to doposud nevěděli, tak právě čtyřnozí miláčci mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Ano, pes nebo kočka v domácnosti může přispět k vašemu lepšímu životu. O tom se ostatně více dočtete v následujících řádcích.

Podpora imunitního systému

Na podporu imunitního systému nemusíte brát vitamíny. Stačí, když budete žít se psem. Když se s ním budete každý den pravidelně mazlit, dojde ve vašem těle k uvolňování hormonu lásky. Ten je mnohdy označován, jako oxytocin. Zároveň dochází k potlačování hormonu souvisejícího se stresem.

Kočičí kamarád navíc prospěje i vašemu srdci. Z mnohých zahraničních studií je známo, že ten, kdo má doma kočku snižuje riziko infarktu. Je otázkou. Nejedná se samozřejmě o rizikové jedince, kteří k takovému onemocnění mají sklony.

Čím dalším vám přispěje domácí mazlíček?

Když už jsme u uvolňování těch hormonů, je třeba zmínit ještě další. Je to například serotonin a dopamin. Právě tyto hormony mají na svědomí vaše štěstí. Když budete trávit čas se čtyřnohým mazlíčkem, budete mít štěstí více než dost. Z pohledu zdraví zároveň dochází ke snížení stresu, úzkosti a depresí.

Pes zároveň vyžaduje určitý pohyb. A právě povinnost v podobě každodenní procházka se může projevit jako dobrá volba. Díky pohybu se budete udržovat v dobré kondici. Můžete tak účinně srazit vyšší množství cholesterolu v těle a také vysoký tlak. Nakonec počítejte s tím, že když budete mít doma psa nebo kočku, pocit samoty ve vašem životě značným způsobem opadne. Jednoduše se budete cítit lépe, když máte čtyřnohého parťáka vedle sebe. Všechno tohle přispívá k lepšímu lidskému zdraví. Tak co, ještě se rozmýšlíte, jestli si domů pořídíte psa či kočku?
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*