Svačiny jsou pro děti velice důležité

Svačiny jsou pro děti velice důležité



Kvalitní jídlo je nezbytnou součástí našich životů, o tom není žádných pochyb. U malých dětí to platí dvojnásob. Jedním ze zásadních prvků jejich životosprávy jsou určitě svačiny. I když jsou mnohými rodiči podceňovány, je tomu tak. Právě svačina v průběhu dne dodá dítěti potřebnou energii, nakopne jeho mozek a přispěje k lepším pohybovým výkonům. Tento způsob doplňování energie není radno v žádném případě podceňovat, o tom se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Jak vypadá kvalitní svačina pro děti?

Není svačina jako svačina, o tom není žádných pochyb. Na počátku všeho je tedy třeba se zmínit o tom, jak by taková svačinka měla vypadat po obsahové stránce. Živiny jsou totiž tím nejdůležitějším, na co byste si při přípravě měli dát pozor. Obecně se považuje za ideální složení kolem 50 % sacharidů, 20 % bílkovin a 30 % tuků. S touto vidinou se můžete pustit do chystání dětských svačin.

Dětské svačiny v praxi

Když se pustíte do přípravy svačiny, snažte se děti učit na ovoce a zeleninu. Zkuste to na jít třeba přes pestrost a barevnost. Do svačinového boxu jim vždy přibalte kousek papriky, okurky a rajčata. Chybět by neměla ani mrkev.

Samotná svačina pak může mít podobu libovolného pečiva v podobě chleba, rohlíku, housky a celozrnného pečiva. Z pohledu bílkoviny jednoznačně vede vařené vejce, plátkový sýr, šunka, opečená slanina a nejrůznější druhy salámu. Určitou lahodnost takové svačince dodáte i máslem, pomazánkou, lučinou a podobnými věcmi pro mazání.

Nakonec článku se jistě hodí i několik konkrétních typů. Z pohledu rychlosti přípravy je určitě zajímavou volbou tuňáková pomazánka. Kapitolou samou o sobě jsou tousty, do nichž můžete dát i špetku kreativity. Připomínat mohou nejrůznější zvířátka. Nakonec neopomínejte ani na domácí pribináček, müsli sušenky a další. Věřte, že tímto dětem jenom prospějete.




Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*