Stavební spoření na bydlení

Stavební spoření na bydlení

Rádi byste si v budoucnu pořídili vlastní bydlení, ať už v podobě bytové jednotky nebo rodinného domu? Pokud tomu tak opravdu je, myslete na financování s dostatečným předstihem. V tom vám bude nápomocno stavební spoření.

Tento finanční produkt pojí jak stránku spořící, tak tu úvěrovou. Celek spjatý s velice zajímavou úrokovou sazbou a vysokou flexibilitou. O tom vás mimochodem přesvědčí právě tento článek.

Všechny klady stavebního spoření

Jestliže máte zájem o stavební spoření, měli byste o něm vědět co možná nejvíce informací. Jde o velice bezpečný produkt pro zhodnocení úspor, protože vaše vklady budou ze zákona pojištěny do celkové výše až 100 000 EUR.

Dále se můžete těšit na státní podporu, která je vyplácena ve výši 10 % z maximální sumy až 20 000 Kč. Od státu tak zcela bezplatně dostanete 2 000 Kč. Když k tomu připočtěte ještě garantovaný úrok stavebního spoření ve výši 1,2 %, nelze tomu nic vytknout. Když byste volili stavební spoření pro děti, lze docílit ročního zhodnocení až 4 %.

Po šesti letech platnosti smlouvy můžete použít peníze na cokoliv nebo zvolíte druhou variantu a začnete financovat svůj vysněný dům.

Překlenovací a řádný úvěr ze stavebního spoření

V rámci stavebního spoření můžete dosáhnout na dva možné úvěry. Pokud nemáte naspořeno ještě dostatek peněz, bude jím překlenovací úvěr. Teprve až po splnění všech podmínek vám bude nabídnut výhodnější řádný úvěr. Své úspory navíc můžete spravovat prostřednictvím internetového servisu.

Využijte stavební spoření k prospěchu svému a vsaďte na jednoduchost, přehlednost a výhodnost. To platí jak pro stavební spoření pro dospělé, tak pro stavební spoření pro děti. Vyplňte online žádost na internetu nebo navštivte některou z poboček stavební spořitelny. Je nejvyšší čas připravit se finančně na své budoucí bydlení a k tomu ještě zhodnotit vklady.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*