Nezbytné kroky ke kvalitní a chutné vodě

Nezbytné kroky ke kvalitní a chutné vodě

Chcete mít kvalitu vody, kterou konzumujete a používáte k přípravě pokrmů a nápojů skutečně pod kontrolou? Kohoutková voda sice musí splňovat poměrně přísné limity, nicméně i přesto se v ní nachází zbytky chemikálií, nemluvě o nepříjemné pachuti způsobené zejména velkým množstvím chloru. Co udělat pro to, aby byla kohoutková voda opravdu kvalitní? Podívejte se na následující kroky.

První krok: filtrace vody

Prvním krokem by mělo být samozřejmě zbavení kohoutkové vody zbytků nežádoucích látek, které se bohužel vyskytují i v přísně kontrolované pitné vodě. K tomu slouží efektivní vodovodní filtry, které z vody dokážou odstranit škodlivé, nebo dokonce toxické látky. Jedná se zejména o aromatické uhlovodíky, tenzidy, pesticidy, herbicidy nebo insekticidy a mnoho dalších látek, které jsou pro lidský organismus nežádoucí zejména z dlouhodobého hlediska. Obliba filtrů je dána poměrem příznivé ceny a značné efektivity, stejně jako snadnou instalací i nenáročnou údržbou.

Druhý krok: ionizace vody

Také ionizátory vody získávají v posledních letech na popularitě. Jedná se o praktické přístroje, které dokážou obyčejnou kohoutkovou vodu upravit na vodu kyselou, či naopak zásaditou. Ovšem k čemu je to vlastně dobré? Použití kyselé vody je značně různorodé. V první řadě se jedná o slabý dezinfekční prostředek, ale vhodná je i jako kloktadlo při dýchacích obtížích nebo při léčbě plísňových onemocnění na rukou a nohou. Ke konzumaci je potom ideální zásaditá voda, která pomáhá posilovat imunitní systém, bojovat proti nadměrné únavě, předčasnému stárnutí buněk atd.

Kvalitní vodovodní filtry a moderní ionizátory pořídíte v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví, kde nabízí i mnoho dalších pomocníků pro zdravý životní styl, od již zmíněných zařízení pro úpravu vody přes odšťavňovače nebo smoothie makery až po pekárny chleba, klíčidla, sušičky ovoce a zeleniny apod.

Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*