Léto láká k vylepšování domu a zahrady

Léto láká k vylepšování domu a zahradyS přibývajícím teplem a světlem přichází v jarních a letních měsících příliv energie a touhy po změně. Proměna bydlení, pořízení vlastního domova, koupě zahrádky mohou být právě těmi změnami, které zlepší kvalitu života. Podle statistik je u nás stále ještě velká část bytů a domů zastaralých a čeká na rekonstrukci, nové byty a domy začaly opět přibývat – velká část díky stavebnímu spoření.

Modernizace panelového bytu

I když rekonstrukce celkem plynule pokračují, stále je v České republice asi polovina padesát let starých paneláků a bytů v nich v původním stavu. Jejich majitelé a uživatelé se trápí kvůli špatným dispozicím bytu, v malé koupelně se nedá otočit, na umakartovém jádru se drží plíseň, ošklivá okna netěsní a tak bychom mohli pokračovat.

S pomocí šikovného architekta se dá i v panelákovém bytě mnohé změnit a vytvořit moderní příjemné bydlení. Vybouráním příček a postavením nových se změní velikost a dispozice místností. Nová koupelna se dá vyřešit dokonce designově krásným koupelnovým zařízením. Nová kuchyň spojená s jídelnou dělá taky jiný dojem než úzká špeluňka, do které se nevejde ani stůl.

Rekonstrukce staršího domku

Bydlení ve starších domech může být z různých důvodů náročné. Třeba finančně kvůli vyšší spotřebě energií, což lze změnit výměnou oken a dveří, zateplením a novou fasádou, úpravami vytápění. V mnoha domech se drží vlhkost, ty je třeba odizolovat, položit nové podlahy, vybudovat odvětrávací systém.

Útěk z města do zeleně

V teplých měsících nás to táhne ven, mnozí chtějí svůj vlastní kousek zeleně, záhonky s květinami nebo čerstvou zeleninou do kuchyně. Zákoutí s lavičkou na čtení, houpací síť mezi stromy na snění. A na podzim červená jablíčka. Hledání vhodné zahrádky ke koupi může být programem odpoledních a víkendových vycházek do přírody. Jednou přijde čas proměnit sen ve skutečnost.

Proměna bydlení díky stavebnímu spoření

Stavební spořitelny dnes navíc nabízejí řadu řešení, jak získat potřebné finance. Úvěr ze stavebního spoření lze využít na novou kuchyň, koupelnu či okna, dveře, podlahy, střechu, fasádu či okapy.  Peníze se mohou využíti na zateplení a další opatření k dosahování energetických úspor, ale i na další potřebné úpravy domova včetně rekonstrukce celého bytu. Finance lze použít na koupi pozemku, nemovitosti a další potřeby spojené s bydlením.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*