Koupací jezírko nabízí spoustu výhod

Koupací jezírko nabízí spoustu výhodPokud toužíte po vodní ploše na zahradě vedle domu, nemusíte za každou cenu budovat pouze zapuštěný bazén. Jestliže tíhnete spíše k přírodnímu konceptu koupání, zaměřte se na zahradní jezírko. Jeho náklady budou pravděpodobně o něco vyšší než u bazénu, výsledek však bude famózní. Výjimkou není ani koupací jezírko neboli bio bazén.

Koupací jezírko s příslušnými zónami

Když se pustíte do budování koupacího jezírka, promyslete si samotný koncept do nejmenšího detailu. Jeho nedílnou součástí bude jistě kačírek, na který pak mohou navazovat dostatečně hluboké regenerační zóny. Středobodem všeho pak bude samotná koupací část. Pokud to myslíte s koupacím jezírkem vážně, počítejte s plochou kolem padesáti metrů čtverečních. Kromě této plochy vyhraďte koupacímu jezírku také dostatek místa na samotnou technologii.

Samotná stavba pochopitelně vyžaduje jisté znalosti a know-how. Ať už jde o výkopy, kaučukovou fólii a ostatní vrstvy a prvky. Pakliže v tomto ohledu nevíte, jak na to, mnohdy je levnější realizaci svěřit odborné firmě, která při budování nebude dělat žádné přešlapy a vy máte jistotu, že do budoucna bude vše fungovat tak, jak má.

Výhody koupacího jezírka

Koupací jezírko jednoznačně vede z pohledu výsledného vzhledu, o tom není žádných pochyb. V koupací části nemusíte řešit viditelné nečistoty jako u klasického bazénu, protože zde se to jednoduše ztratí. Zároveň se nekoupete v chlorované vodě a vaše tělo nepřichází do kontaktu s chemií. Jedná se vlastně o dokonalé spojení přírody a koupacích prostor.

Jestliže vás zajímá, na kolik takové koupací jezírko vyjde, neexistuje jednotná odpověď. Hodně záleží na vašich požadavcích a velikosti koupacího jezírka. Počítejte však s tím, že cena takové vodní stavby se bude pohybovat od desítek tisíc korun až po stovky tisíc korun. Spolehnout se však můžete na to, že výsledek bude famózní.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*