Jaké jsou možnosti stavby srubu?

Jaké jsou možnosti stavby srubu?JamesDeMers / Pixabay" />Sruby jsou bezpochyby překrásnými typy dřevěných staveb, které na první pohled působí velice přírodním dojmem. Pakliže o něčem podobném také uvažujete, nabízí se vám minimálně dvě možnosti z pohledu typu stavby. Jednou z nich je čistokrevný srub a tou druhou roubenka.

Výstavba srubu

U dřevěného srubu počítejte s tím, že hlavním výrobním materiálem bude kulatina o průměru asi 30 – 40 centimetrů. Pro srub je typická ruční výroba, včetně odkůrování. Srub je zapotřebí nejprve složit a teprve poté je rozebrán, převezen k zákazníkovi a znovu smontován. Pro dřevěné sruby je standardní i výraznější sesychání dřeva, které může snížit podlaží až o 15 centimetrů.

Alternativa v podobě roubenky

I když většině lidí přijde srub a roubenka jako jedno a to samé, není tomu tak. Roubenka je totiž zhotovena ze sušeného a lepeného dřeva. Jednotlivé díly nejsou zpracovány ručně za pomoci motorové pily, ale s pomocí CNC strojů. Roubenka se navíc montuje přímo u zákazníka, takže odpadá proces složení a následného rozložení stavby. U roubenky počítejte s mírnějším sedáním podlaží, a to pouze v rozmezí cca 4 centimetrů.

Je tedy na vás, jaká stavba vás svým vzhledem a vůbec celkovou konstrukcí upoutá nejvíce. Zda to bude dřevěný srub nebo malebná roubenka.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*