Investujte do výměny oken. Vyplatí se to

Investujte do výměny oken. Vyplatí se toKaždý, kdo se podívá na vyúčtování za teplo jistě přemýšlí o tom, jaké provést stavební úpravy, aby v nadcházející zimě ušetřil. Možností je pochopitelně více než dost. Je to zateplení stěn nebo střechy. Pokud však chcete snížit náklady o cca 40 %, pak se určitě vyplatí investovat do výměny oken. Pokud máte v domácnosti velké skleněné plochy, platí to dvojnásob.

Oknem utíká spousta tepla

Stará okna mohou sice dobře větrat, z pohledu teplených ztrát jsou však nejsou nic moc. Právě jejich výměna vám zajistí lepší tepelný komfort a uleví vaší peněžence v následném topném období. Zároveň si můžete dopřát lepších zvukových vlastností. Zvuk odfiltrujete z vnějšího okolí. Ve své podstatě tím přispějete i k lepšímu životnímu prostředí.

Výběr nových oken je bohatý

Při výměně nových oken budete řešit hned několik otázek naráz. Zamyslet se musíte nejprve nad výrobním materiálem samotných rámů. Někdo dá přednost přírodnímu dřevu, jiného zase osloví moderní hliník. Každý z těchto produktů má pochopitelně své klady a zápory. Stejně tak tomu je u plasty. Plastová okna patří z pohledu pořizovacích nákladů k těm výhodnějším.

Jen co si vyberete materiál a pochopitelně i výsledné barevné podání, můžete se vrhnout na další krok. A tím je volba dvojskla nebo trojskla. Za trojsklo si sice více zaplatíte, na druhou stranu, přinese vám lepší izolační vlastnosti. V zimě tak nepřijdete o drahocenné teplo, v létě pak trojsklo poslouží jako dobrý izolant proti paprskům pronikajícím do interiéru. Vyhnete se tak zbytečně přehřáté domácnosti.

I když si možná říkáte, že investice do výměny oken bude značná, věřte nebo ne, ale tento krok se rozhodně vyplatí. Určitě byste ho měli provést ještě dříve, než se pustíte do jakéhokoliv zateplování nemovitosti. Pokud chcete ušetřit, můžete využít nějakých dotačních titulů při jejich pořízení.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*