Vybíráme nadzemní bazén od A až do Z

Vybíráme nadzemní bazén od A až do ZLetní sezóna každoročně vybízí k realizaci mnohých aktivit. Jednou z nich je také koupání. Pokud vaším cílem zrovna není přeplněné veřejné koupaliště nebo špinavý rybník, zacilte na vlastní bazén. Cenově dostupnou variantou se stávají nadzemní bazény. Pokud chcete vědět, na jaké parametry se zaměřit, začtěte se do následujících řádků.

Jak vybrat nadzemní bazén?

Jako první byste si měli odpovědět na jednu zásadní otázku. Budete nadzemní bazén pravidelně uklízet na zimu nebo bude venku celoročně? Od toho se totiž odvíjí volba samotného materiálu, potažmo modelové řady. Existují totiž nadzemní bazén sezónní a ty určené pro celoroční provoz.

Volit můžete ze dvou základních tvarových verzí. Je to obdélník a kruh. Druhá varianta je hodně populární i s přihlédnutím k pořizovací ceně. Nejpoužívanější jsou rozměry od 2,5 metrů do 4,5 metrů. Kromě tohoto parametru je zásadní také hloubka bazénu. K té přihlížejte především z toho pohledu, jak velké máte děti. Hloubka bazénu u dětí totiž rozhoduje o bezpečnosti koupání. Začít můžete na hloubce 0,76 metrů a končit lze na hloubce 1,22 metrů. A to už je dostatečně hluboký bazén.

Nepodceňujte použitou filtraci

Výběr nadzemního bazénu se týká nejenom vzhledové stránky věci. Neopomínejte ani na samotnou filtraci. Ta totiž rozhoduje o čistotě vody v bazénu. Pokud budete mít bazén menších rozměrů a nebude tak hojně využíván, vystačíte si s kartušovou filtrací. Jestliže však plánujete pořízení velkého bazénu, ve kterém budete dnes a denně, je nejlepší investovat do pískové filtrace. S tím pochopitelně souvisí i nutnost pořízení vhodného příslušenství.

Z pohledu doplňků se vám hodí nejrůznější vysavače nečistot, plováky pro uložení chemie a mnohé další. Věřte, že možnosti výběru všech těchto produktů jsou dnes více než bohaté. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*