U koupelnového nábytku je důležité kvalitní zpracování a odolnost proti vlhkosti.

U koupelnového nábytku je důležité kvalitní zpracování a odolnost proti vlhkosti.Koupelna je z hlediska interiérového designu velmi specifický prostor. Na koupelnový nábytek jsou kladeny speciální požadavky, a to nejen v oblasti prostorové efektivity, ale také co se týče zvýšených nároků na kvalitu materiálů a povrchů.

I když nabídka koupelnového nábytku v hobbymarketech a prodejnách nábytku je poměrně široká, zařídit koupelnu efektivně bývá složitý úkol i pro zkušeného architekta.

Prvním úskalím, které při zařizování koupelny musíte překonat, je určitá prostorová omezenost, kterou je nutné respektovat téměř v každé koupelně, ale také nutnost dosáhnout kompatibility koupelnového nábytku s ostatním zařízením koupelny. Z tohoto pohledu je asi nejsložitějším úkolem volba skříňky pod umyvadlo. Zkombinovat skříňku s designem umyvadla, pod které ji plánujete umístit, je při zařizování koupelny nejsložitějším úkolem. Proto doporučujeme vyřešit výběr skříňky pod umyvadlo v první řadě. Zbytek koupelnového nábytku je pak dobré doladit k designu skříňky pod umyvadlo, aby zařízení koupelny vytvořilo sladěný designový celek.

Dalším důležitým kritériem, které by koupelnový nábytek měl splňovat, je kvalita materiálu, z kterého je vyroben. Speciální požadavky jsou kladeny zejména na povrch nábytku, který by měl být dostatečně voděodolný a lehce čistitelný. Ideální je použití speciální impregnace dřevotřískových desek i dvířek z MDF proti působení vlhkosti. Pouze koupelnový nábytek s touto úpravou je dostatečně odolný, aby si udržel potřebnou funkčnost a vzhled po celou dobu životnosti koupelny.

Řešením kompatibility koupelnového nábytku se zařízením koupelny je nákup nábytku u specialistů na koupelny, kteří nabízejí koupelnové koncepty, které jsou designovány tak, aby v kombinaci koupelnového zařízení s nábytkem tvořily designově sladěné celky. U těchto konceptů máte jistotu, že jednotlivé součásti zařízení a nábytku budou v koupelně do sebe vzájemně zapadat, designově ladit a že je můžete doplnit koupelnovými doplňky, které jsou také ve stejném designu. Výhodou nákupu koupelnových konceptů u specialistů na koupelny je také fakt, že výrobci koupelnového zařízení poskytují na své produkty záruky a koupelnový nábytek vyrábí v kvalitě, která zajišťuje jeho trvanlivost v souladu se životností koupelny. Ukázkou široké nabídky koupelnových konceptů jsou například koupelnové koncepty RAVAK. Z jejich nabídky si můžete vybrat ze 7 různých designových řad, které nabízí vše pro moderní koupelnu – od vany, sprchového koutu, umyvadla, vodovodních baterií, sprchových a vanových zástěn, sprchových dveří, zrcadel, až po kompletní nabídku koupelnového nábytku, včetně skříněk pod umyvadlo a dalších úložných prostor, které v tvoří v koupelně dokonalý designový celek. Některé koupelnové koncepty RAVAK jsou speciálně navržené pro zařízení malých koupelen (Avocado, BeHappy), některé obsahují varianty zařízení a nábytku pro různé velikosti koupelen (Koncept 10°, Rosa, Chrome, Classic) a nabízí se tu i řešení, navržené pro velké koupelny (Evolution).
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*