Toužíte se konečně dobře vyspat? Vsaďte kromě matrace také na doplňky

Toužíte se konečně dobře vyspat? Vsaďte kromě matrace také na doplňkySpánek je pro nás a naše tělo důležitější, než si umíme připustit. Problémy spojené s nekvalitním spánkem se časem vždycky projeví, a proto je lepší naučit se spát lépe. Nemusíte hned měnit celou matraci. Zaměřte se na osvědčené pomocníky pro lepší spánek.

Chrániče matrací

Nenechte se zmýlit, chrániče matrací nejsou určené jen pro seniory trpící inkontinencí nebo malé děti, které se občas v noci počůrají. Každá matrace by měla mít svůj chránič. Obecně totiž prodlužují životnost matrace a chrání ji před poškozením. Během noci se každý z nás potí a tělesné tekutiny se samozřejmě usazují v matraci.

Pokud nemáte chránič, poznáte to během pár týdnů používání. Chránič vytvoří ochrannou vrstvu mezi vaším tělem a matrací a všechny nečistoty se tak usadí v něm. Oproti matraci ale můžete chránič pohodlně vyprat v pračce, a to až při 95 stupních, tím se zničí všechny bakterie a vy budete spát v hygienicky čistém prostředí.

Lamelový rošt

Lamelový rošt bývá nejčastěji vyráběný ze dřeva. Méně často se pak můžete setkat s variantou z umělé hmoty nebo ze železa. Rošt se skládá z pevného rámu a lamel, které jsou v rámu uloženy. Lamely jsou zpravidla lepené hned z několika vrstev dřeva a díky tomu jsou pružné, všechna zátěž tak není jen na matraci a tím se výrazně prodlužuje její životnost. Lamelové rošty přispívají ke zvýšení ortopedických vlastností matrace. Zaručují také její odvětrávání a tím se v posteli netvoří plíseň.

Anatomický polštář

Anatomický polštář je navržen podle tvaru lidského těla a uzpůsoben tak, aby napomáhal udržet optimální polohu hlavy během spánku. Tím uvolňuje krční páteř a svalstvo zad. Tím, že vás bude polštář nutit ležet ve správné poloze během celé noci, se konečně skutečně dobře vyspíte, a navíc vymizí všechny bolesti a ztuhlost způsobené špatnou polohou při spánku. Tvar polštáře si pak můžete vybrat podle toho, v jaké poloze nejraději spíte.

Vyspěte se konečně také do růžova.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*