Stabilní žebříky a lešení

Stabilní žebříky a lešeníHliník je materiál, který se dobře uplatnil při výrobě žebříků a lešení. Tyto prvky jsou nejen vysoce odolné, ale díky lehkosti je s nimi nenáročná manipulace.

Stabilní a odolné žebříky a lešení

Mnoho řemeslníků by se neobešlo bez jednoho důležitého prvku, kterým je žebřík. Tohoto pomocníka pro možnost dosáhnout v podstatě kamkoliv, máme také na zahradách, v garážích nebo ve sklepě.

  • Kvalitní žebříky by měly mít především dvě základní vlastnosti:
  1. Musejí být velice odolné vůči zatížení a mechanickému poškození.
  2. Měly by být lehké, aby s nimi byla nenáročná manipulace.

Tyto vlastnosti splňují hliníkové žebříky, které se vyznačují dobrou tuhostí. Na jejich odolnost má vliv především to, že jsou svařovány z kvalitních lisovaných profilů. Tyto profily mají minimální tloušťku stěny 1,5 mm.

  • Žebříků je několik druhů.
  • Je tedy možné vybrat si podle toho, k jakému účelu bude používán.

Klasikou jsou žebříky jednoduché, které se uplatňují v mnoha provozech i v domácnostech. Praktickým řešením jsou žebříky výsuvné. Další možnost přinášejí žebříky výsuvné lanové, které nacházejí své uplatnění především v omezeném prostoru. Výšku tohoto žebříku lze upravovat ve svislé poloze pomocí lana. Zejména do domácností nebo na zahrady je vhodný žebřík kombinovaný dvojitý, který se dá využít i jako štafle. Při údržbě rodinných domů mají své místo žebříky kombinované trojité.

Spolehlivé lešení

Především na stavbách nebo při rekonstrukcích budov je nezbytností lešení. Kvalitní hliníkové lešení musí disponovat především STABILITOU. Ta je zajištěna technologií svařování a zároveň použitím kvalitních lisovaných profilů.

  • Hliníková lešení jsou vyráběné sériově, ale není problém zajistit konstrukční řešení podle požadavků zákazníka.

Veškeré tyto prvky splňují platné normy a předpisy o bezpečnosti práce. Lešení také musí disponovat možností snadné instalace a posléze i jednoduché a nenáročné demontáže. Výhodou hliníkového materiálu, který se na žebříky i lešení používá, je především lehkost a odolnost.

 
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*