Odhalte, čím se vyznačují okrasné tisy

Odhalte, čím se vyznačují okrasné tisyUvažujete nad výsadbou nového okrasného stromu? Rádi byste rozšířili svoji zahradu, ale nevíte, jaký kousek pro to zvolit? Seznamte se s okrasnými tisy, které jsou nenáročné na slunce a skvěle snášejí i řez.

Vydrží opravdu dlouho

Tisy obvykle rostou na zastíněných severních svazích, a to po celé severní polokouli. Vynikají přitom svojí délkou života. Jedná se o pomalu rostoucí dřevinu, která je běžně schopná se dožít 300 let. V České republice je to přitom právě tis, který se právem pyšní titulem nejstaršího stromu u nás.

TIP: Prohlédněte si rozsáhlou nabídku okrasných tvarovaných tisů a vyberte si ten pravý kousek pro vás.

Tisy se dále mohou pochlubit i velmi cenným dřevem. To má červenohnědé jádro a ve středověku bylo hojně využíváno k výrobě slavných velšských luků. V neposlední řadě je třeba také zmínit fakt, že téměř všechny druhy tisů jsou jedovaté. Může se tak jednat o potenciální nebezpečí pro zvířata, která se mohou otrávit okusováním větviček.

Jak tisy pěstovat

Obecně lze říct, že tisům se bude nejlépe dařit v hluboké humózní půdě bohaté na živiny. Dejte si však pozor na to, že půda nesmí být nepropustná nebo přemokřená. V takovém případě by snadno mohlo dojít k uhnívání kořenů.

Jak jsme již zmínili, tisy jsou velmi nenáročné na sluneční svit. Nejlépe snáší polostín, ale nevadí jim ani celoživotní zastínění. Pro podmínky našeho teplotního pásma vynikají i dobrou mrazuvzdorností. Nevadí jim znečištěné ovzduší a netrpí ani na škůdce nebo choroby.

Skvělá dřevina pro tvarování

Závěrem ještě musíme zmínit, že tisy velmi dobře snáší tvarovací střih. Díky jejich velmi pomalému růstu si střih udrží po mnoho let. Skvělé uplatnění najdou v podobě stříhaných živých plotů. Doplnit je můžete o nižší barevně kvetoucí keře a trvalky. Díky své sytě zelené barvě se tisy hodí všude tam, kde toužíte vykouzlit zajímavý kontrast.

Více informací o okrasných stromech se dozvíte na www.okrasne-stromy.cz.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*